Új LG TV-k és házimozi rendszerek

2012. április 23., hétfő, 14:55

LG LG TV LCD TV LG 2012 TV 3D 3D TV okostévé okos TV smart TV Premium App Magic Remote Skype TV Dual Play házimozi 7520T 9520T

Végre az LG is bemutatta az idei évre szánt új LCD TV és házimozi modelljeit. Bár mondhatnánk, hogy nem siették el (Ők sem) de ez talán még mindig sokkal korrektebb, mint az ami például az USA-ban az autók piacán, vagy újabban egyes kerékpárgyártóknál zajlik, amikor is egy évvel előredátumozzák az aktuális modelleket, így 2012 első negyedévében már megvehetünk olyan modelleket, amiket ?2013-as?-ként jelölnek, csak hogy 2013-ban már 2014-est kínálgassanak.

?

LG sajtótájékoztató Dual Play játék közbenLG sajtótájékoztató Dual Play játék közbenLG sajtótájékoztató Dual PlayLG sajtótájékoztató Dual Play szemüvegLG LM 960V 3D LED TVLG LM8600 3D LED TVLG 2D-3D konvertálásLG 3D mélység állításLG Media ShareLG Social CenterLG LM960V 3D LED TVLG LM8600 3D LED TVLG BH 9520T 9.1-es házimozi rendszer

A Design, ami az LG eddigi legjobbja

?Cinema Screen Design lett az új varázsszó. No nem a mozivászonhoz való hasonlatossága miatt, hiszen a mozik világában inkább matt felületek ölelik körbe a képet, míg az LG új készülékei közül jó néhány kapott csinos alumínium keretezést.

Természetesen a  keret és a készülék is vékonyodott még egy keveset. ?Akad olyan modell, ahol alig egy milliméternyi fémes hatású keret mellett már kevesebb mint 1 cm fekete sáv veszi csak körül a képet.

?Valóban nagyon mutatósak úz új modellek, a lábaik pedig, mint a tévék formatervezésének utolsó menedékei, még valamiféle formavilágot is megpróbálnak képviselni. Persze, ha falra szereljük a készüléket, akkor alig marad már más a szemünk előtt, mint maga a kép. Éppen ezért az is nagyon fontos, hogy a készülék menüje milyen. A fejlett szolgáltatások lapozása kimagaslóan mutatós, a hagyományos beállítások pedig a már eddig is jól bevált formátumot finomították egy kicsit még tovább.

Újszerű tartalom

??Hangzatos lenne azt állítani, hogy az új modellek vezérlése forradalmi, de ez nem volna igaz.

?A felső kategóriában megjelenő gesztus- és hangvezérlés egy olyan újszerű koncepció része, ami már nem csupán az LG sajátja. A ?forradalmian új? jelző egy évvel ezelőtt kijárt nekik, amikor az LG bevezette a Magic Remote kiegészítőt. Ez amúgy az idei modellekhez felfrissült és kiegészült egy görgetővel illetve a nagyobbik verzióban a hangvezérlés mikrofonjával. Maga a hangvezérlés azonban csak egy első félév végére tervezett firmware frissítés keretében fog megérkezni, most még nem elérhető. Váratlan vagy forradalmi változásokról ugyan nem számolhatunk be, az viszont egyértelműen látszik, hogy merre fejlődnek a dolgok, illetve, hogy ennek a fejlődésnek az LG is igen aktív részese.

Természetesen a készülékek belseje is frissült, például a processzor egyes modellekben immár kétmagos. A beépített memória a hírek szerint csak 1 GB lesz, ami nem tűnik rengetegnek. Persze itt nem lenne teljesen korrekt dolog a tévét egy telefonhoz hasonlítani, hiszen a TV-nem kell maga hordozzon olyan információtömeget mint amit a telefonra bízunk. Egy tipikus alkalmazás mérete töredéke egy divatos csengőhangénak, a teljes dalokról, albumokról nem is beszélve. A tévé lényegében csak a személyes beállításainkat és az alkalmazásokat kell tárolja. A zenék, filmek és egyebek pedig úgyis elérhetőek az otthoni hálózaton keresztül, vagy az USB-n csatlakoztatott merevlemezen. Ha mindezek ellenére, egyszer mégis úgy alakulna, hogy a belső memória kevés, akkor az bővíthető egy pendrive segítségével.

??Az alkalmazások sorában persze fontosak az LG Premium tartalmak, amik kimondottan a gyártó tévéire lettek optimalizálva.

?Az LG továbbra is elkötelezett a könnyen élvezhető 3D tévézés, avagy a passzív szemüveges megoldás mellett. Már eddig is híresek voltak arról, hogy mennyi szemüveget mellékeltek egy-egy tévéhez, illetve a dioptriás szemüvegre csíptethető kiegészítő szűrői által. S akkor az online kereskedőknél egyre nagyobb számban felbukkanó design keretes, akár utcán is viselhető modellekről nem is szóltunk!

?A gyártó továbbra is kínálja a Dual Play rendszert, amivel a játékkonzolok osztott képét lehet két játékos számára 1-1 egész képernyőt megtöltővé varázsolni. Igazán ötletes és hasznos dolog, bár egyelőre a konzol illetve szoftvergyártók még nem nagyon támogatják, nem kínálnak külön ehhez a módhoz idealizált beállítást.

??A 2D-3D konverzió is fejlődött, így még jobb mélységet képes adni a képnek, bár azt természetesen senki nem állítja, hogy egy ilyen megoldás valaha is egyenértékű lehet a már eleve 3D-ben felvett anyagokkal.

??Az egész 3D rendszernek azonban talán a legfigyelemreméltóbb része a továbbfejlesztett mélység szabályozás, illetve annak rejtett csodája, a nézőpozícióhoz igazítás lehetősége. Vagyis ha a képet kicsit oldalról nézzük, akkor az ebből fakadó esetleges kényelmetlenséget kompenzálhatjuk.

?Szerk: Anélkül, hogy a dolog részleteibe mennék, hangsúlyoznom kell, hogy ez egy roppant értékes funkció. 3D fotókat napi rendszerességgel készítve és feldolgozva tudom, hogy az oldalirányú betekintési szög és a kép mélysége nagyon bonyolult kapcsolatban állnak egymással. Az LG által most bevezetett finomhangolás nagyságrendekkel élvezetesebbé és alkalmasint kevésbé fárasztóvá teheti a 3D élményt!


Természetesen az LG is igyekszik erősíteni ingyenes 3D kínálatát. Ez esetünkben a 3D World nevű szolgáltatást takarja. Akad itt oktató műsor, rövidfilmek, meg sok más apróság. Persze ez a 3D forradalomhoz kevés lesz. Talán arra jó, hogy az egyszerű felhasználót emlékeztesse rá, mennyire is jó tud lenni a 3D, hogy ezután jöjjön a komor felismerés, miszerint továbbra sem roskadnak a polcok a 3D filmektől. Vagyis változatlanul ott tartunk, hogy egy viszonylag olcsó fényképezőgép, vagy egy felső kategóriás, amatőr kamera (3D) megvételével kerülhetünk legközelebb a 3D élmények özönéhez.

?A 3D-n túllépve, a képernyők között némelyik 1000 Hz-es MCI értékkel dicsekedhet. A készülékek fogadnak hagyományos USB-s billentyűzetet és iOS/Android alkalmazások segítségével akár telefonról vagy táblagépről is írhatunk a tévénk képernyőjére, legyen szó akár címbeírásról, közösségi oldalról vagy Skype-ról.

A hálózatos (DLNA) és USB-s lejátszás egyik utolsó nagy kihívása, a DTS hang kezelése is végre elérhetővé vált az új modellekben. Ezzel pedig a médialejátszók is egyre kevesebb szerephez jutnak, s ilyen értelemben eggyel több HDMI csatlakozónk marad a tévé hátulján, hogy majd valami mást, valami érdekeset bekössünk arra.

?Végezetül a házimozikról is essék pár szó!

A forradalomról itt sem szólhatunk, legalábbis megalapozottan nem. Bár a 9.1 és a 3D Sound Zooming jól hangzanak, a kompakt házimozik világa alig több mint egy évtizeddel ezelőtti megszületése óta meglepetésektől mentes, egyenletes ütemű fejlődést mutat, indulva az elfogadhatótól, mára eljutva a tömegek számára élvezhető szintig.

Az LG felismerte, hogy egy kisméretű hangsugárzóból nem lehet ugyanazokkal a módszerekkel előcsalogatni a dörgedelmes hangzást, mint a 20-25 cm átmérőjűekből, ezért felfelé irányított hangsugárzókkal a környezetet is aktívabban bevonja a munkába. A közvetlenül lesugárzott és a visszavert hangok kezelése mostanra igazi tudománnyá fejlődött, ami a vezérlésbe szerelt hangprocesszorok, ügyes szoftverek segítségével változtat egy csinos, filigrán hangszórót élvezetes hang forrásává.

?Az idei kínálatban még a kicsinek minősülő LG BH6520T is fel lett vértezve alkalmazásokkal, prémium és VOD (Video On Demand) eléréssel, okostelefonról való távvezérlés lehetőségével és persze DLNA-val, no meg persze 850 W névleges teljesítménnyel. A nagyobb 7520T, az imént felsoroltakon felül már beépített WiFi-vel, iPod dokkolóval, Gracenote zenefelismeréssel és 1100 W ígéretével érkezik. A legnagyobb modell, a 9520T pedig mindezek felett 360°-os hangtér kiterjesztést, 9.1-es hangzást, Bluetooth Streaminget is ad.

?Az új televíziók és házimozik pontos bolti megjelenésének időpontjáról még nem kaptunk tájékoztatást, ám a mai szokásokat ismerve valószínű, hogy többségük már úton van valahol a gyár és egy kereskedő között.

Természetesen ezzel egyidőben mi is elkezdjük az érdekesebb modellek tesztelését, hogy mihamarabb beszámolhassunk róla mi is rejtőzik a hangzatos ígéretek mögött és milyen is a 3D TV 2012-ben!

www.lg.hu

 

További cikkek:

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.