Skullcandy Riot fülhallgató
2012. február 16., csütörtök, 08:20
Skullcandy Riot fülhallgató iPod iPhone fülhallgató teszt
A Riot annyit tesz: lázadás. A Skullcandy terméke is fellázadt, hogy leteszteljük, és hogy megmutathassa, milyen hangot csihol elő napjaink egyik legnépszerűbb fülesgyártója az 5-10 ezer forintos kategóriában.
A Riot csomagolása jól illeszkedik az eddig kipróbált Skullcandy típusokéhoz ? össze-vissza tekergő textúrák mellett átlátszó burkolat enged rálátni tesztalanyunkra, mely körülbelül féltucatnyi (!) színkombinációban vásárolható meg. Mi a méregzöld típust próbáltuk ki, de rajta kívül létezik világoskék, ezüst-fehér, sárga, és piros változat is, alighanem mindenki megtalálja a számára tetsző típust (én nem bánom, hogy rózsaszínű nem készült).
Hallgatás előtt?
A csomagolásban találunk háromféle méretű (és színű), hallójáratba simuló szilikon párnát, ezeknek minősége elfogadható, nem töri a fület, nem túl vastag, sem túl vékony, eleinte folyamatosan kipottyant a fülemből, de miután megtaláltam a pont kényelmes pozíciót, a Riot végre bent maradt. Ez a behelyezési procedúra eleinte idegesített, mivel minden egyes zenehallgatás előtt balettoznom kellett vele, de megnyugtatásul közlöm, kis gyakorlással el lehet sajátítani a Riot ?stabil behelyezésének? művészetét.
A Riot zsinórjának borítása, hasonlóan sok más Skullcandy típushoz, gumírozott, ami manapság szinte alapkövetelménynek számít. Különösen ilyenkor, a mínusz 15 fokos reggelek idején lehet értékelni ezt a fajta vezetéket, mert hideg hatására sem merevedik, mindig rugalmas marad. Hasznos extra a kábelre integrált mikrofonos headset, ezt Apple-mobilkészülékeken kívül más olyan berendezéseken is alkalmazhatjuk, melyek alkalmasak hárompólusú Jack csatlakozó fogadására. Ennek segítségével vezérelhetjük hívásainkat és elindíthatjuk a zenelejátszást, ami önmagában dicséretre méltó, a mérsékelt ár azonban megmutatkozik a kezelőegység viszonylag egyszerű szerkezetén, meg persze a hangerőszabályzó hiányán: a vezérlő aprócska, és egyetlen gombból áll.
? és hallgatás után?
Ami miatt pozitív elismerést vált ki a Riot, az a basszusközvetítés, amire mindenféle erőlködés nélkül alkalmas. Többek között az egyre népszerűbb Dub FX előadó ?Intensions? c. számával is kipróbáltam és a hallgatás közben keletkezett mélyhangok olyan szinten masszívra kerekedtek, mintha egy többszáz wattos erősítővel hajtott mélysugárzót hallgattam volna, nem pedig a Riot mindössze 11 mm-es csipogóit. A mélytartomány élénksége, ereje miatt kevésbé zavart az akusztikus zenék fásult jellege és az énekhangok sótlan megszólalása, tulajdonképpen a natúr vokalista felvételek azok, amiken elvérzik a Riot. Ahol alacsony frekvenciák következnek, ott viszont tombolni kezd, valósággal ?fellázad? és meghökkent bennünket orbitális teljesítményével. Mi több, a gumipárnáknak köszönhetően tesztalanyunk egész korrekt zajszűrést nyújt, egy kétórás repülőút esetén volt alkalmam használatba venni és a motorzaj jelentős részét szépen lecsillapította.
Végítélet
A Riot nem egy vájtfülűeknek készült eszköz, de az ára kedvező, ezért nem is érdemel szidalmakat. Hangszeres zenék kedvelőinek viszont semmiképp sem javaslom, az előbb leírtak miatt. Viszont annál inkább ajánlom azoknak, akik gyakran csemegéznek különféle elektronikus muzsikák közül, ott ugyanis, ahol nem a természetesség dominál, egy kellemes karaktert és pazar alsó frekvenciákat nyújt ez a fülhallgató. Aki eddig ?csak? az alap, gyári fülhallgatót használta MP3-lejátszójához, iPod készülékéhez, és nem szeretne párezer forintnál többet költeni egy, az alap szintűnél jobb hangra, annak jó választás ez a termék ? ráadásul ilyen áron a mikrofonos headset korrekt gesztus a gyártó részéről, csak ne lenne olyan aprócska?!