Skullcandy Navigator mobil fejhallgató teszt

Navigálj a diszkóba!

2012. november 19., hétfő, 11:50

Skullcandy Navigator Aviator Skullcandy fajhallgató fejhallgató mobil fejhallgató fejhallgató teszt Supreme Sound hifi

Az Aviator már bizonyított. Különleges formavilágával, élénk hangjával pozitív minősítéseket érdemelt ki. Most pedig, a Skullcandy úgy döntött, létrehoz egy kistestvért az Aviator mellé, azok számára, akik kedvezőbb összegért szeretnének hasonló teljesítményt. És persze, hasonlóan vagány megjelenést. Így került piacra a Skullcandy Navigator, tüstént ki is próbáltuk. A diszkósok imádni fogják! De miért is?

A Skullcandy Navigator is az új, kontrasztos fekete-fehér csomagolást kapta ? már messziről látjuk rajta a vastagon szedett, Supreme Sound feliratot. A doboz tartalma nincs túlbonyolítva; találunk benne egy kellemes tapintású, igényes védőzsákot, és egy napszemüveget, jobban mondva fejhallgatót.

Skullcandy Navigator utcai fejhallgatóSkullcandy Navigator utcai fejhallgatóSkullcandy Navigator utcai fejhallgatóSkullcandy Navigator utcai fejhallgatóSkullcandy Navigator utcai fejhallgató fehér színbenSkullcandy Navigator utcai fejhallgatóSkullcandy Navigator utcai fejhallgató kábel

Polarizált füles?

A Skullcandy Navigator kamráit tükörsimára csiszolták, szemből nézve tagadhatatlanul az Aviator napszemüvegek alakját idézik. Csinos és kreatív formaterv, habár csak összecsukva látványos ? persze maga a termék nyakban vagy fejen viselve se csúnya. Jó munkát végeztek a tervezők, tesztalanyunk az Aviator-hoz viszonyítva szó szerint kisebb lett. Ezáltal kecsesebb látványt nyújt, feledtetve a nagyobbik tesó ?pufi? jellegét. A Navigator szépen idomul számos fejtípushoz, elegáns és divatos érzetet kelt. Az enyhén csepp alakú párnák kényelmesek, lágy tapintásúak, minőségük a kategórián belül kifogástalan. Ezek mögött 40 mm-es hangszórók rejtőznek, rájuk még visszatérünk. A kamrákat fémből készült, zsanéros szár köti össze a csakugyan bőrborítású fejpánttal, mely noha nem párnázott, mégsem nyomja a fejünk búbját. Külön pozitívum, hogy a kábel cserélhető. A zsinór is hasonlóan a füleshez, kecses, lapos kialakítású, csatlakozófejei aranyozottak. Mikrofonos headset is került a Navigator vezetékére, ennek minősége nem kiemelkedő, viszont domború gombjait sötétben is jól kitapinthatjuk.

Skullcandy vs. külvilág

Mobil eszköz révén fontos, hogy az ilyesfajta fejhallgató megfelelő zajszűrő képességgel bírjon, elvégre sokan nem szeretik, ha a körülöttük motyogó emberek, száguldozó járművek moraja a zenehallgatás rovására megy. Azt hiszem, ezt a kritériumot kipipálhatjuk, már beltérben, frissen kicsomagolva is sikerült megtapasztalni a Navigator szigetelő képességeit. Mikor már hárman kiáltották a nevemet, addigra vettem észre, hogy nekem szólnak ? alig ötven százalékos hangerőn, az iPod skáláján nézve. Az sem elhanyagolható, ahogy lépésünk zajait kiiktatja a Skully üdvöskéje, még téli bakancsban is csak egy alig észlelhető lüktetést fogunk érezni, cipőtalpunk koppanásaiból. Egy szó, mint száz, a passzív zajzár remek.

Hangminőség

A Skullcandy termékek - legalábbis amiket eddig teszteltünk - nem audiofilek számára készültek. A Navigator sem azért jött, hogy ár/érték bajnok, hifi füles legyen. Viszont amire képes, azt remekül reprezentálja. Ha egyetlen szóval kéne meghatározni hangzását, a ?kellemes? lenne találó, már bejáratás előtt is, utána még inkább. Sajátos ízlése szerint reprodukálja forrásanyagainkat ? nem fektet hangsúlyt a magas frekvenciájú hangokra, helyette lazán, egy simulékony, lágy tónussal tolmácsol mindent. Adjunk neki metálzenét: az ének agresszív, a lábdob agyunkig hatol, mégsem fárasztó, amit kapunk. A Fear Factory tébolyult, ordibáló énekese, a Navigatoron keresztül nem annyira őrült, inkább kimért és színpadias figurának tűnik. Próbálkozzunk egy kis jazz-zel; mintha Herbie Hancock zongoráját mézzel öntötték volna le. A Navigator mindent szépnek, kellemesnek, finomnak mutat. Lehetne hangjában jóval több részletesség, így viszont még a legvadabb műfajokkal se fogja túlterhelni dobhártyánkat. Ami a könnyűzenéért rajongókat sokkal inkább érdekli, azok basszusok, nos tesztalanyunk abban nem szégyenkezhet. Fél hangerőn is határozott, masszív, élvezetes mélyeket generál, afölött pedig átváltozik egy nagy teljesítményű diszkógéppé. Persze azért óvatosan a hangerővel, hosszú távon a hallásunk fogja bánni. A Navigator erőssége, hogy gyenge minőségű MP3-akat is képes a tömörítési hibák elrejtésével megszólaltatni, és főleg elektronikus zenékkel érzi elemében magát. LMFAO, David Guetta, és Paul Kalkbrenner, illetve Flo Rida, esetleg Trentemoller, csupa olyan előadók, melyeknek köszönhetően a digitális zene megszállottjai imádni fogják ezt a fülest!

Végítélet

Csak ismételni tudom az Aviator tesztelésekor kialakult véleményt: a Skullcandy valami egészen egyedit, időtlent alkotott. Érdekes dizájn, jó anyaghasználat, remek hordozhatóság. Akusztikus zenékhez nem merjük egyértelműen ajánlani a Navigator-t, habár az énekhangok csak úgy ?belefolynak? fülünkbe, néhány hangszer mégsem futja ki magát, egyes részleteken úrrá lesz a finomkodó karakter. A dinamikus, elektronikus és agresszív műfajok viszont nagyon is illenek ehhez a fejhallgatóhoz. Ikonszerű, a vártnál jobban megépített termék, stílusa miatt használóit sokan irigyelni fogják.

A CIKK MÉG NEM ÉRT VÉGET, KÉRLEK LAPOZZ!

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.