Samsung HomeSync
A Samsung új médiaközpontja sokkal több, mint egy Android alapú médialejátszó
2013. február 26., kedd, 18:40
Samsung HomeSync lejátszó médialejátszó Samsung médialejátszó Media Hub
A Samsung nagyon szorgalmasan keresi a legjobb megoldást egy olyan problémára, aminek a létezésére eddig igazán fel sem figyeltünk. Természetesnek tartjuk, hogy tévét nézni a készülék előtt ülve lehet és talán ez az egyik oka annak, hogy a DVB-H, a mobiltelefonos televíziózás nem igazán terjed. No de a Samsung ezen probléma felett is úgy szárnyal át, mint U-2-es felderítő repülőgép a szovjet határ felett.
A cél egyszerűen megfogalmazható: ?bármit, bárhol!?
Az eszköz megalkotása már nem ennyire egyszerű. Részmegoldások ezrei léteznek, fizetős és ingyenes, hozzáértést és barkácsoló hajlamot igénylő formában egyaránt. Ám még ha ezek zökkenőmentesen működnének és a használatuk teljesen egyszerű és intuitív is volna, még akkor sem érhetnék el igazán céljukat, mert mégis ki akarna akár csak 4-5 különböző alkalmazást használni azért, hogy bármit és bárhol elérhessen?
A Samsung ismét ezt a problémát igyekszik orvosolni. Az első megoldásuk az okostévék és Blu-ray lejátszók menürendszerére építve igyekezett ismerős kezelőfelületet kínálni a csoda szolgáltatáshoz. Végül az egészet egy felvevős Blu-ray lejátszóval ötvözve, sikerült egy olyan remek és sokoldalú gépet alkotni, amiről szinte mindenki azt hitte, az csak egy felturbózott lejátszó.
A tervezők mertek nagyot álmodni, és a már jól ismert és közkedvelt Android köré építettek egy mindenes eszközt. A HomeSync nevű kis dobozka egyrészről lejátszó, ezzel máris teljesítve egy roppant fontos feladatot. Másrészről viszont egy Media Hub is, ahogyan az volt például az általunk is tesztelt és megkedvelt BD-E8900. Ez 1TB-os tárolóval rendelkezik, ami jó adag filmnek és zenének elegendő helyet biztosít.
A kis dobozkára akár telefonról, táblagépről vagy fényképezőgépről is átmásolhatjuk felvételeinket és azokat máris megoszthatjuk otthonunkon belül bármely csatlakozni képes készülékkel. Ezzel is közelebb kerülve a hagyományos számítógéptől mentes, egyszerűen használható és megélhető digitális otthonok világához.
A hálózati lehetőségek közötti egyik legnagyobb újítás azonban a biztonsági kamerákkal való kompatibilitás. Azok képe rögzíthető és akár mobilon is elérhető, ami minden bizonnyal sokaknak lesz vonzó.
A sajtóközleményben szerepelt még néhány mondat a készülékben rejlő IPTV lehetőségekről, ami kétség kívül vonzó, bár sajnos vannak kétségeink. Régi kívánságunk teljesülne, ha végre alkalmazásként is futtatható lenne az IPTV arra amúgy alkalmas készülékeken és ezzel végre megszabadulhatnánk egy bizonyos értelemben felesleges doboztól. Erre a témára azonban majd máskor térünk inkább vissza.
Mivel Android alapú géppel állunk szemben, telepíthetünk is rá jó néhány alkalmazást. Nem csak néhány száz vagy ezer közül válogatva, mint egy okostévén, hanem milliónyi alkalmazás között tallózva installálhatjuk mindazt amihez kedvünk van.
A műszaki tartalom is igen meggyőző! Az 1,7 MHz-es, kétmagos processzor és az 1 GB DDR3 RAM, valamint 8 GB Flash, amire az alkalmazások sokaságát telepíthetjük, igen imponáló.
A csatlakozások között a Gigabites hálózati port egy sima lejátszónak talán sok volna, ám mivel a kis doboz egyszerre akár 6 külső forrást is kiszolgálhat, igazából szükségünk is van erre. A beépített WiFi modul két sávos (2,4 és 5 GHz) MIMO-val, és 802.11 b/g/n/a szabványoknak való megfeleléssel igyekszik felnőni a feladathoz. A hátlapon találunk 2 db USB 3.0 bejáratot, amikhez további tárolókat csatlakoztathatunk. Azt, hogy ezek is megoszthatóak-e még nem tudjuk, de majd egy teszt alakalmával igyekszünk ennek is a végére járni.
A készülék kapott Bluetooth 4.0 és NFC csatlakozást is, ami még egyszerűbbé és sokoldalúbbá teszi a mobilok, tabletek és a kis média központ közötti kapcsolatteremtést.
További cikkek: