PixelCables fejhallgató kábelek - új név a hazai kínálatban
Magyar kézből, igényes fülnek
2022. november 22., kedd, 21:25
PixelCables kábel fejhallgatókábel kábel teszt fejhallgatókábel teszt fejhallgató kábel PixelCables fejhallgatókábel fejhallgató kábel teszt
Tapasztalható, hogy a gyártók által mellékelt, alapszintű kábelek sokszor visszafogják a hangminőséget. A PixelCables új márkanév a fejhallgatókra és azok kiegészítőire specializálódott audioharmonia.hu webáruház kínálatában. Most bemutatásra kerül komplett füleskábel kínálatuk, amelyről nemcsak azért fontos tudni, mert magyar kezek által összeszerelt termékek. Céljuk, hogy a hangminőséget sok esetben visszafogó sztenderd kábelektől eltérően tisztább, igazibb zenei élményt nyújtsanak. De mit jelent mindez a gyakorlatban?
PixelCables tudnivalók röviden
A PixelCables a salgótarjáni székhelyű Pixel-Pro Kft. legújabb márkaneve. Fejhallgató kábeleket és analóg, illetve digitális összekötőket is tartalmaz a kínálat. Minden PixelCables termék összeszerelése kézzel történik. Előtérbe kerül a tartósság és megbízhatóság, amelyekben fontos szerepet játszanak a minőségi alkatrészek.
A termékek hat szériából állnak, mindegyik más mértékben segíti elő a jobb hangminőséget. Nevüket zenei kifejezések után kapták, érték szerint alulról fölfelé haladva: Allegro, Espressivo, Fortissimo, Vivace, Maestoso, Grandioso. Mindegyik oxigénmentes réz vezetőt tartalmaz, árnyékolt fő vezetőcsatornával. A kábelek geometriája, szigetelése és vezető keresztmetszete mindegyik szériánál más. Tucatnyi fejhallgató fajtával használhatók. Közéjük tartoznak az Audio-Technica, Audeze, Focal, HIFIMAN, Meze Audio és Sennheiser legnépszerűbb termékei. Egyedi igények alapján az adott gyártóhoz passzoló színopció is kérhető.
PixelCables családfa
A forrás felőli oldal is rugalmasan variálható. Bármelyik kérhető 6,3 mm-es Jack vagy 4-tűs XLR végződéssel (az alap kivitelben Neutrik csatlakozóval). Lehet igényelni 3,5 mm-es Jack, 4,4 mm-es Pentaconn vagy 2,5 mm-es szimmetrikus Jack dugót is. Azok viszont nem szerelhetők fel bármelyik kábelre, a köpenyek átlagon felüli vastagsága miatt. A hosszúság alapesetben 180 cm. Kérhető rövidebb, 120-140 cm közötti méret is, de egyelőre csak a három olcsóbb széria esetében. Viszont mindegyikből igényelhető 300 cm-es opció is.
Amennyiben a sztenderd hosszúságot vesszük alapul, a készre szerelt darabok ára többnyire 30-40 000 forintról indul és 120-150 000 forintnál végződik. Azért "többnyire" mert ha a leendő vásárló speciális csatlakozót (bizonyos szabványokból kérhető Furutech vagy VIABLUE is) vagy nagyobb hosszúságot szeretne, az logikusan feláras. Érdekesség, hogy az Y-elosztó idom (nevezik, splitternek, vagy stoppernek is) minden esetben keményfából készül. Ugyancsak felárért kérhető ébenfa kiadás is, de csak a három legnagyobb szériához.
Szubjektív benyomások
A gyártó rendelkezésünkre bocsátotta az összes szériát, így lehetőségünk volt kipróbálni azokat. A próbához RME ADI-2 DAC FS erősítővel egybeépített D/A konvertert és Meze Audio ELITE-t használtunk. Kiindulási alapnak azt vettük, amelyet a Meze Audio alapértelmezetten csomagolni szokott az ELITE mellé. Elindítottunk egy zenét a Meze alapkábelével és utána ugyanazt a részletet egy Pixellel is megfüleltük, a jelszint (hangerő) módosítása nélkül. Először Cassandra Wilson - Red Guitar c. számát (96 kHz/24 bit) hallgattuk végig az összes kábellel, majd megismételtük a folyamatot Joe Satriani - Wind In The Trees (CD-rip) c. darabjával is.
Megjegyzés: a mostani írás nem teszt, hanem általános termékbemutató. Ezért a cikk vége pontozást és mérlegelést nem tartalmaz. A következő sorok szubjektív benyomásokat tartalmaznak, a tapasztalatok az eszközök függvényében eltérhetők lehetnek. Szándékunk az volt, hogy a legkonkrétabbnak vélt hangzás változásokat keressük.
PixelCables Allegro
A gyárihoz képest ez lazább, játékosabb irányba változtatta a hangkaraktert. Az énekhang jobban a fejbe tódult, amitől intenzívebb közlésmódúvá vált a zene. A magashangok csúszósabb, nyersebb jelleggel szólaltak meg. A háttér kirajzolódására is több energia fordult, viszont a hangsávok elosztása laposnak tűnt, továbbra is kissé hiányoltuk a szellőséget.
Joe Satriani játékánál tetszett az energikusság, ami az alap Meze verzióval még technikai és ingatag volt, az Allegro esetében hegyesebb és markánsabb lett. A cintányér nekünk túl hegyes maradt és a gitárjáték nem lépett túl az egykedvűség korlátjain. A lábdob feszessége és a kísérő pengetések élénkséggel telve úsztak a virtuális hangtérbe, de a színpad nem igazán állt össze. Szubjektív vélemény, hogy ez az Allegro még kevés egy olyan fejhallgatóhoz, mint az Elite.
Az alap verzióhoz képest ennek kicsit lazább és játékosabb a karaktere, az énekhang jobban a fejbe tódul. A magasai kicsit csúszósabbak, kissé nyers és eleven karakterű. A hangszerek élénksége és a háttér kirajzolódása érezhető, de a hangsávok elosztása lapos, nincsen szellős érzet.
Küllem: tisztességes kivitel, fémházas csatlakozókkal. Akinek túl kihívó lenne a fekete-ezüst harisnya, kérhet egyszerű feketét is.
PixelCables Espressivo
Kellemes meglepetésként hatott, hogy a Red Guitar indító pengetései milyen frissen és élénken jelentek meg. A dinamika inkább folyós érzetű volt, a zene áramlatszerű hatással gyarapodott az alap kábelhez képest. Az énekhang viszont kissé nyersnek és felfokozottnak bizonyult. Az Espressivo fűszeresebb irányba tessékelte a zenei élményt, ami óvatosságot igényel azok számára, akik kényesek a hosszútávon fárasztó hangra. Viszont említést érdemel a könnyedebb basszus és az alapkábelhez képest rámenősebb érzet. Középkategóriához izgalmas előre lepéseket hozhat, de high end környezetben nem biztos, hogy Espressivo-t választanánk. Különösen azért, mert e kábelnél még a jelben lappangott némi túlbuzgóság, meggyőzési kényszer. Satriani dobosának cintányérjait túlélénkítette, viszont a lábdob mélyhangjaiból hiányzott a feszesség.
Küllem: elegáns, letisztult megjelenés, masszív dugókkal. A szerelés minősége, az illesztések megmunkálása ugyanolyan pedáns, mint a drágább szériáknál.
PixelCables Fortissimo
Az amerikai dzsesszénekesnőt hallgatva már bekerült egy kis érzelem és sejtelem is az egyenletbe. A dinamika ismét folyósnak bizonyult, viszont a tér nyíltabb, bátrabb érzetű volt bármelyik korábbi kábelhez képest. A magashangok nyersessége szinte teljesen eltűnt, de még nem esett át túl puhába. Szépen lekerekített basszust kaptunk, közelre fókuszált énekhanggal, könnyed hangszer megjelenítéssel. A mélyhangok kicsit nehezebbek voltak a gyárihoz képest, ezért a Fortissimo kissé sötétebb karaktert eredményezett. Érezni lehetett, hogy belenyúlt a jelbe, de az a törekvés is érzékelhető volt, hogy a zeneiséget próbálta átereszteni. A sztereó tér tagolása és a hangsáv elhelyezés nem volt az erőssége.
Küllem: kissé merev köpeny, de változatlanul igényes kivitelezés.
PixelCables Vivace
Az első nagyobb meglepetés! A Vivace csatlakoztatásával hirtelen lekapcsolták a zavarokat és csak a zene maradt. Egyenes, holografikus színpad szólalt meg. A háttér kissé mélyült és a csendek is jobban érvényesültek. Az alap verzióhoz képest jobb dinamikai kontrasztot kaptunk és megnőtt a természetesség, az egyensúly érzete is. Az énekhangon maradt még egy kis él, de nem zavaró mértékben. A Vivace társaságában már el lehetett merülni a zenében, hozott annyi többletet, hogy újabb szintre emelje az élményt. Frissebb, lélegzőbb összképet ábrázolt a fejben lévő hangszínpadon, ami őszinteséggel és transzparenciával társult. Ez a kábel szinte bármilyen füleshez ajánlható. A harmonika, gitár, ütős hangszerek szépen elkülönültek, mégis folyékonyan kísérték egymást - de nem olvadtak össze.
Joe Satriani zenéjére ugorva, már a szám elején lévő szélfújás is több súllyal és természetességgel hatott az agyra, mint a korábbi alternatívák esetében. Könnyebben odaképzelhettük magunkat a fák közé. Végre megjött a gitár érdessége. A cintányér már nemcsak csattogott, hanem csilingelt is. Hegyesebbek voltak a fémes hangok, de nem harsányabbak. A dinamika és a felbontás is gazdagodott, nagyobb mozgástér jutott a lábdobnak és a pengetéseknek. Még mindig kicsit közelinek tűnt a fókusz, de összességében a Vivace már rávilágított a Mezében rejlő plusz lehetőségekre.
Küllem: high end érzetű munka, sűrű szövésű textil köpennyel. Lehetne rugalmasabb, viszont tömege csekély. A csatlakozók méretesek, cserébe jó fogásúak. A csavart érpár feszes, nem himbálózik. Az Y-elosztó feszesen, stabilan tartja a köpenyt.
PixelCables Maestoso
Vastagabb basszus és dermedtebb csend volt megfigyelhető az első pillanattól. Az énekhang egyértelműen fókuszáltabbra cserélődött, mint a Vivace hallgatásakor. Általánosan nőtt a felbontás és végre elkezdett kiszélesedni a sztereó színpad. A virtuális tér nagyobb méreteket öltött, amitől izgalmasabb és magával ragadóbb volt a hallgatói élmény. A mélyhangok kicsit füstös, ködös módon támasztották alá a többi részletet, de az énekhang patika tisztasággal jelent meg és a hosszú távú hallgathatóság is dicséretet érdemelt. Inkább az énekesnőre helyeződött a hangsúly, a hangszerek kissé a háttérbe kerültek.
Satriani darabjára ugorva, végre kimászott a lábdob a többiek mögül! A hang gazdagabb, elevenebb volt, mint a korábbi opcióknál. A magashangok egy kicsit élénken csilingeltek, de a színpadkép mozgalmassága határozott előrelépést jelentett. Tetszett, hogy erőlködés nélkül is meg lehetett különböztetni a közelebbi és távolabbi részleteket. A zongora mélyhangja szépen úszott, jó melegséget adva. Összességében a Maestoso kicsit édesebb, kedvesebb érzetű hangképet hozott.
Küllem: meglehetősen vastag. Kicsit nehéz is, de ülő testhelyzetben a súlya nem valószínű, hogy bárkinek gondot okozna. Az összeszerelés minősége továbbra is precíz.
PixelCables Grandioso
A Grandioso higgadtabb, nyugalmasabb irányba terelte a zenei ábrázolást. Természetes, felesleges csicsa nélküli magashangokat kaptunk. Ez volt az egyetlen résztvevő (környezetünkben), amely használata közben szívesen végig hallgattuk az unalomig ismert zeneszámokat is. A jelet zavaró színek, élek, torzulások a Grandioso esetében csökkentek le leghatékonyabban. A basszus finom áramlással szólalt meg. Az ének közel maradt, de nem túlságosan. A fókusz egészséges középútra törekedett. Esztétikus, zenélő összkép épült fel a fejünkben.
Satriani zongorája a Grandioso használatakor volt a legszebben árnyalt. A cintányéron sziszegő él, amely a gyárin még kifejezetten zavarta a zenehallgatást, ezúttal megszűnt. Kicsit feljebb tekerhettük a potmétert, irritáló cintányér csattogás nélkül. Megmaradt az a hűvösség, ami a fémhangszert jellemzi, de közben nem keletkezett zaj. A Maestoso tere nagyobb volt, viszont a Grandioso központi fókusza ügyesebbnek tűnt, az életszerűbb hangélményről nem is beszélve.
Küllem: hasonló, mint a Maestoso-é, de a kábelharisnya végig fut.
Záró gondolatok
Ismét bebizonyosodott, hogy a tuning célra gyártott kiegészítők hozhatnak pozitív változást és magasabb szintű zenei élményt. Hozzá kell tenni, hogy szubjektív, kinek melyik széria ajánlható. Az eredmény rendszertől is függ, ezért a végső döntést szinte kizárólag személyes meghallgatás kell, hogy megelőzze. PixelCables termékek esetében kipróbálás a gyártónál lehetséges, de letét ellenében, saját környezetben kipróbálható. A készleten lévő termékek országosan, megrendeléstől számítva 1-2 munkanapon belül kiszállításra kerülnek. A cikk szereplőinek mindegyike eltérő csatlakozókkal, más hosszúságokban is megvásárolható az audioharmonia.hu webshopban.
Megjegyzés: az audioharmonia.hu kínálata hamarosan új analóg (RCA, XLR) és digitális (USB, koaxiális) összekötő kábelekkel fog bővülni. Ezek szintén saját tervezésű darabok, ugyanolyan gyártási minőséggel, mint a fejhallgatókábelek.
Iránytű
Gyártó: |
Pixel-Pro Kft. 3100 Salgótarján Sebaji út 12. +36-20-338-3456 |
További cikkek: