Marshall Major FX mobil fejhallgató teszt

Acélbetét, bőrdzseki és rockerfülek

2012. november 29., csütörtök, 17:00

Marshall Marshall fejhallgató Major Major FX Marshall Major utcai fejhallgató fejhallgató teszt fejhallgató hifi

A közelmúltban számos, jól csengő márkanév tulajdonosa is felfigyelt a fejhallgatópiac évről évre növekvő, töretlen térhódítására. Olyan gyártók is nekiálltak füleseket készíteni, akikkorábban egész más téren váltak ismertté. Ez alkalommal az angol Marshall cég újoncát, a Major FX-et próbáltuk ki. Ki ne ismerné a koncertszínpadokon, próbatermekben és videoklipekben oly sokat látott, masszív Marshall gitárerősítőket? Figyelembe véve a gyártó korábbi alkotásait, könnyen lehet, hogy vérbeli rockerfüles került a piacra. Nézzük, valóban így van-e!

Marshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FXMarshall Major FX

Tesztalanyunk környezetbarát módon, újrahasznosított kartonba lett csomagolva. Nincs szükség komoly vágóeszközre, a kibontás még egy kocsikulcs használatával sem tart tovább fél percnél. A Marshall Major fejhallgató mindenféle plusz nejlon, plexi vagy tasak nélkül pottyan ölünkbe, egyből szemet szúrnak sajátos idomai. A fehéren derengő márkafelirat valószínűleg sok gitáros szívét megdobbantja, nem is beszélve a cégalapító, Jim Marshall aláírásáról. Utóbbi a fejhallgató pántjának belső, sötétvörös felére lett rányomtatva.

A pánt belső tövében szintén ránk villan egy-egy aranyozott Marshall logó, és más helyeken is találunk dekoratív elemeket. A végeredmény már-már giccses, persze figyelembe véve a cég nevéhez kötődő, igényesen megmunkált erősítőket, ez csupán vizuális átültetés egy pár fejhallgatóra. Az erősítők hangszóróit fedő négyzetrács a Major esetében is megtalálható, ugyanilyen szövet takarja tesztalanyunk 40 mm-es hangszóróit. A kábel végére aranyozott végű, 3,5 mm-es Jack dugót forrasztottak, jópofa módon imitálva a 6,3-as gitárzsinórok csatlakozóit. A Major fixen rögzített vezetéke, közvetlenül a mikrofonos headset után, spirálba torkollik. Ilyesfajta tekercs található a nagyobb, stúdió felhasználásra szánt fejhallgatókon is, ezúttal inkább dizájnelemként szolgál ? kétségkívül növeli a megjelenés színvonalát.

Kézre, vagy fülre áll jobban?

A termék tervezői láthatóan igyekeztek a lehetőségekhez mérten jó anyagminőséget elérni. Ez megmutatkozik a kabinetek gumírozott külsején, a szintén gumiborítású kábelen, illetve a varrott szegélyű, bőr fej- és fülpárnákon. Utóbbiak egy fémkerethez csatlakoznak, amelynek fel- vagy lehúzásával méretezhetjük fejünkhöz a Major-t. A bőrborítású párnák jól fekszenek, de előfordulhat, hogy egyeseknek eleinte túl szorosak lesznek. Ilyen esetben a fejpánt fémbetétjét óvatosan meghajlíthatjuk, így mérséklődik a feszesség. Ha mindent jól csináltunk, kényelmes fejhallgatót kapunk ? nagyjából fél óráig. Aztán a kis párnák kissé kényelmetlenné válnak, ilyenkor 1-2 percre le kell venni a fülest, pihentessük hallószervünket, majd folytathatjuk a hallgatózást. Ilyen léptékben nagyjából másfél óráig elfogadható a Major komfortérzete, persze ez az időtartam fülformától is függ.


Mars zenét hallgatni!

A Marshall Major határozottan igényli a bejáratást. 2-3 napnyi, folyamatos üzemelés után hangja lényegesen javul, szóval ne lepődjünk meg a frissen kibontott fejhallgató tompa, élettelen hangzásától. Rendszeres használat után jóval nagyobb dinamikát kapunk, a végeredmény pedig... ami azt illeti, egész jó. Egy középszintű füleshez képest erős, testes hangzást produkál a Major, fő előnye melegségében és az erős, de nem mélynyomó-szerűen dübörgő basszusaiban rejlik. A középtartomány felbontása talán a legjobb ? az énekhangok jól kivehetőek, a felvételek fontosabb elemei tisztán kerülnek közvetlen elénk. Térérzet nincsen, de legalább nyomon követhetjük a lényeget. A magastartomány bejáratás után sem lett kimondottan tiszta, sok részlet ködösítve bukkan elő a Major négycentis hangszóróiból. Szerény részletező képessége miatt a Major főleg könnyűzenei, pop-rock valamint elektronikus műfajok hallgatásához ajánlott. Legfőbb előnye, az ütős karakter, utazás közben is megmarad, a zárt kialakításnak köszönhetően.

Végítélet

A Marshall Major kiválóan hordozza azokat a stílusjegyeket, melyek miatt oly sokan kedvelik az angol cég hangszer erősítőit. Viszont míg az említett készülékek a maguk világában a prémiumkategóriát képviselik, addig tesztalanyunk nem több egy jól kinéző, középszintű fejhallgatónál. Anyagminősége korrekt, hasznos extra a mikrofonos hangerőszabályzó is. Viszont a komfort, a zajzár és a hangminőség az átlagosnál csak picivel bizonyult jobbnak. A Major ajánlott azoknak, akik az utcán járva is szeretnének egy, a híres Marshall erősítők combos, masszív karakteréhez hasonló hangot. Ha elmélyült zenehallgatásra nem is kimondottan, rövid utazásokhoz jó választás lehet, a könnyűzene megszállottjainak.

A CIKK MÉG NEM ÉRT VÉGET, KÉRLEK LAPOZZ!

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.