HIGH END 2013 München második rész
2013. május 16., csütörtök, 13:35
High End High End 2013 High End München kiállítás hifi hangfal beszámoló
A müncheni HIGH END 2013-ról készült beszámolónk második részéhez értünk. A nagy kiállítások egyedülálló hangulatát és végtelennek tűnő információáradatát persze nem tudjuk maradéktalanul beleszorítani az újabb kétoldalas beszámolóba, ám az itt szerzett tapasztalatok még biztos, hogy írások sokaságában fognak fel-felbukkanni. A hömpölygő tömeg és a termékek áradata mellett ugyanis számos érdekes emberrel is találkoztunk, olyanokkal, akikkel érdemes volt elbeszélgetni a szakma kérdéseiről, a technológiáról, zenéről és kereskedelemről. Elmondhatjuk, hogy gazdagabbak lettünk és ezt mind az AV-Online további megerősítésébe fektethetjük.
A DALI elhozta, amit az ISE-n már egyszer megcsodáltunk. Látványos FAZON F5-ösök sorakoztak a bejáratnál és a KUBIK FREE is sok színben és példányban árasztotta ez a szobát. A demósarokban az EPICON széria legnagyobbja szorgoskodott és rezegtette a dobhártyákat, valamint mellkasokat.
A Sonus Faber olyat mutatott, amitől levegőt is alig kaptunk. Az egy dolog, hogy az olasz szobrászok, vagyis formatervezők, illetve hangfalépítők (tulajdonképpen ezek mind egyben) gyönyörű hangdobozokkal töltötték meg az egyik termet, de még ahhoz is volt bátorságuk, hogy egy autót behozzanak. A főnök kocsiját. Tényleg azt! Volt az emeleti csarnokban Volkswagen és Porsche is, de ezek mind kommersznek tűntek a hátul szerényen meghúzódó Pagani Huayra mellett. Ám beülni nem engedtek senkit, hogy bentről élvezhesse a Sonus Faber hangját, hiszen Pagani mester ezt a márkát választotta a tökéletes sportkocsi hangrendszerének. Maradt hát a kocsi elé kihelyezett hangfalpár és egy csinos modell. (most első alkalommal láttunk olyat, hogy egy kiállítás látogatója elhesseget egy modellt a kocsi elől, mert útban van neki)
A Panasonic is kijött a kiállításra és elhozott magával néhány tévét. Élőben is meg lehetett csodálni az EW6 sorozatú fehér keretes LCD készüléket, és ha már egyszer high-end volt a téma, kiállították a teljes 60-as plazma sorozatot. Külön érdekességként a Panasonic a helyszínen végzett műszeres méréssel igyekezett bizonyítani tévéinek kiemelkedő minőségét. Ezért elismerést érdemelnek.
Ezek mellett a Panasonic valamiért úgy gondolta, hogy mindenképpen el kell hozzon néhány hangrendszert is, így történt meg, hogy az exkluzív termékekkel tömött csarnok egy szobájában a látogatók csodálkozva nézhettek néhány egyszerű műanyag dobozkára. Elég lett volna a plazmákat és a legjobb LCD-ket megmutatni.
A Pioneer becsülettel kipakolta az aktuális kínálatot. A kiállított tremékek java már ismerős volt az IFA 2012-ről. A szoba közepén egyik kedvencünk, az N50-es médialejátszó és az éppen teszt alatt álló A70 erősítő volt. A cég képviselője pedig buzgón mutatta meg mindenkinek ezeket.
A szoba belső részében is ezeket a komponenseket helyezték el, ám teljes csendben voltak. Mellesleg szintén csendben és árnyékban ott volt az új P1 mikro hifi sorozat is, ami egy kicsit mintha az általunk is tesztelt HM81 modell, komponensekre bontott változata lenne. Mint ilyet, talán tesztre is fogjuk majd, hiszen az XC-HM81 nem szerepelt rosszul. Sőt, a hangját egészen megszerettük.
A Denon, Marantz és Boston Acoustics termében a kínálat volt a központi motívum. Az összhatás inkább emlékeztetett az IFA standjaira, mint a szomszédos szobákra. Igazából csak abból sejthettük, hogy nem Berlinben vagyunk, hogy a megvilágítás az ottaninak a töredéke volt. Így hiába is tettek ki az egyik sarokba egy félbevágott Boston hangfalat, sokat nem lehetett látni belőle. Szerencsére az ablakokhoz közel akadt néhány vaskos elektronika is, amiket szépen felnyitottak a nézelődők kedvéért.
A Devialet standja a világszerte bezsebelt elismerések készpénzre váltásáról szólt. Bizony, az igazi elit márka most szatyrok ezreire nyomta rá a nevét, hogy a HIGH END 2013 minden negyedik látogatója az ő fekete szütyőjükkel flangálhasson.
Végre itt vannak az elérhetőbb árú modellek is, amikből már jóval többen válogathatnak. Persze szó sincs a Tesco gazdaságos kategória bevezetéséről. A legkisebb 110-es modell is 4990 euróba kerül. Az új kínálat a 110, 170 és 240-es modellek mind rendelkeznek digitális bemenetekkel, még USB-vel is és leglátványosabban teljesítményükben térnek el, amiről a típusszámuk is árulkodik. A Devaliet 110 teljesítménye 2x110 watt. A többit könnyű kitalálni. A rendszer érdekessége, hogy a teljesítmény leszabályozható az összes típus esetében, egészen 50 wattig.
Az igazi nagyágyú azonban a Devialet 500 nevet viselő összeállítás, a maga 22 900 eurós árával.