Ahol a falnak is hangja van
Sonance beépíthető hangsugárzók Magyarországon
2011. november 14., hétfő, 11:05
hangsugárzó hangfal falba építhető Sonance
Talán sokaknak nem cseng ismerősen a Sonance, mint márkanév, viszont azok, akik már próbáltak belemélyedni a falba építhető hangsugárzók világába, éppen elismerően hümmöghetnek e név hallatán ? ugyanis a szóban forgó gyártó az adott szakterület egyik kiemelkedő tagja.
A nyíregyházai Audio Trend Bt, mint magyarországi Sonance importőr, nem panaszkodott a márka termékeinek népszerűségét illetően. Kár, hogy mint vidéki forgalmazót, körülményes fizikailag elérni, bár aki komoly installációk előtt áll, annak a távolság fogja a legkevesebb gondot jelenteni. De mi is az a Sonance?
Egy több mint 25 éve működő vállalkozásról van szó, melynek két alapítója, Geoff Spencer és Scott Struthers elsőként merészkedtek egy olyan hangsugárzó elkészítésébe, ami nem padlón vagy polcon, hanem a falban szólal meg. Ez is maradt az amerikai Sonance fő tevékenysége, ráadásul megoldásaik pazar minőséget nyújtanak hangban és megépítettségben egyaránt.
A hagyományos, kerek mennyezeti hangsugárzók palettáján is akad jó pár 3 utas kivitelű termékük és a típusok zöméhez akár több-féle grill közül is választhatunk, annak függvényében, hogy mennyire szeretnénk ?láthatatlanná tenni? a hangot. Egyik különleges szériájuk a ?Symphony extreme? elnevezést kapta, e család tagjai rendkívül strapabíró komponensekből lettek összerakva, ugyanakkor megdöbbentően kis beépítési mélységekkel bírnak (pl. az XT modell mélysége még a 7 cm-t sem éri el). E típusokat fürdőszobákban, vagy akár hajókon is nyugodt szívvel telepíthetjük, páraálló kivitelük mellett -30 és 220 fok között (!), gond nélkül működnek.
Persze ennél jóval több érdekességet tartogat a Sonance, elég rápillantani a Landscape szériába tartozó RK 63/83 modellekre. Talán egyszer nem is elég szemügyre venni őket? először szentül meg voltam győződve róla, hogy egy darab sziklát bámulok, de miért lenne egy audio prospektusban olyan figyelemre méltó egy kődarab? ? Mert szépen szól. Ha jobban megnézzük, talán ki tudjuk venni a hangszóró előtti, halvány grillréteget, melyet ügyesen integráltak a hangsugárzó ?gyűrődései? közé.
Másik érdekes kategória a ?Surface Mount? termékcsalád, mely elsősorban olyan felhasználóknak lehet szimpatikus, akik nem szeretnének a fal vájkálásával, fűrészeléssel és beépítéssel bajlódni, csupán egy diszkréten falhoz (vagy mennyezethez) simuló megoldásra törekszenek: az SM 55 modellek extra lapos kialakításúak és játszi könnyedséggel rögzíthetőek bármilyen síkfelületre, a mellékelt konzol ?koronghoz? neodínium mágnesekkel tapadnak és a rögzítés után is tetszőleges irányba forgathatóak. Mint a legtöbb szériában, itt is található ún. egypontos sztereó kivitelű termék (SM 55 SST), ha egyetlen hangsugárzóval szeretnénk sztereó hangteret elérni.
Az imént felsorolt megoldások elsősorban háttérzene hallgatásra valóak. De mi van akkor, ha komplett házimozi hangrendszert szeretnénk építeni, látható hangfalak nélkül? Ilyenkor jöhet szóba a ?Cinema? termékvonal, az ide tartozó termékek egyértelműen professzionális célt szolgálnak. A csúcs-szatellitként értelmezhető ?In-Wall LCR2? és ?SUR2? típusok D?Appolito elrendezésben dübörögnek, ezekre ferrofluid-hűtésú lágy magas dóm és 4 darab polipropilén mély-közép membrán került. ? jó eséllyel nem fog gondot okozni 40-50 négyzetméteres terek hangosítása ezekkel a termékekkel ? persze itt a kategóriához mért magas árfekvésről se feledkezzünk meg.
Hangsugárzóik mellett saját elektronika-arzenállal, Rack szekrénybe építhető (akár 12 csatornás) erősítőkkel és falba süllyeszthető iPod/iPhone dokkolóval is büszkélkedhetnek, így a Sonance jó eséllyel fog több problémára is megoldást nyújtani!
További cikkek: