Philips OTT2000 Bluetooth lemezjátszós hangrendszer teszt
2015. március 30., hétfő, 17:10
Philips lejátszó lemezjátszó hangfal hangrendszer hifi mini hifi mikro hifi Philips hangrendszer Philips hifi vynil lemezjátszó Philips lemezjátszó Philips mikro hifi lejátszó teszt lemezjátszó teszt hangrendszer teszt Bluetooth hangrendsz
Miközben a hagyományos hanglemez nagy visszatéréséről beszélünk, sokszor elfelejtjük, hogy van más is, az audiofil és high end világon kívül. Van igény, egyszerűbb lemezjátszókra is.
Ne kerülgessük a forró kását! A nagyáruházak mindegyike kínál valami ?nevenincs? olcsó lemezjátszót, aminek a megjelenése többnyire tragikus, a hangja pedig gyászos. Mégis el tudják adni, mert kell a nagymamáknak és dédmamáknak a lemezjátszó, hiszen a 40 éves Tesla már kilehelte a lelkét. Valamire rá kell pakolni a Szécsi Pál vagy Karády Katalin lemezeket. Igen, a Philips erre a piacra lép be az OTT2000 típussal, ezek ellen indul harcba. Igaz, nem egy hagyományosan értelmezett hifi minőségű hangrendszerrel. Az OTT2000 inkább a megjelenésével és szolgáltatásaival együtt válik érdekessé.
Mit kínál a kis Philips?
Az első és legfontosabb természetesen a lemezjátszó. Ez az olcsó típusokra is jellemző, végtelenül egyszerű és nem is tartogat semmi meglepetést. Találunk még itt egy CD-lejátszót, FM rádiót és USB-t az MP3 lejátszáshoz és felvételhez. Illetve van még a szerkezetben Bluetooth! Bizony! Akár a telefonunkon lejátszott zenét is kihangosíthatjuk a kis Philips hangszóróival! Ráadásul az USB sem csak az MP3 lejátszását szolgálja, hanem akár felvételt is készíthetünk hanglemezről, CD-ről, rádióból, sőt még Bluetooth eszközről is! Igaz, csak szerény minőségű MP3 formátumban, de ugye azt már tisztáztuk, hogy ez nem nagybetűs HIFI rendszer.
Testközelből
Kicsomagolás közben érezzük, hogy könnyű és vékonyka szerkezetű és mégis, amikor ránézünk, mindez már cseppet sem érdekel, mert csak vidáman vigyorgunk felette. A Philips mindig is mestere volt a formatervezésnek és ez határozottan érződik az OTT2000 megjelenésén is. Eszelősen jól néz ki!
A beüzemelés és a használat nem egy ördöngösség, bár a gombok működése lehetne határozottabb és talán az sem lenne baj, ha ezen a ponton a szépség elé helyezik a funkciót.
A műszaki tartalom nem éppen ultramodern. Az USB legfeljebb 2 GB-os adathordozót kezel, és a rádióba nem került RDS, vagyis nem írja ki az állomás nevét, csak a frekvenciáját.
A lemezjátszó mechanikája sincsen túlbonyolítva. A lemeztányér pillekönnyű, ami hifis körökben szinte bűnnek számít, de itt majdhogynem mellékes. A hangminőséget nem az esetleg egyenetlen lejátszási sebességből fakadó nyávogás határozza meg, a motor pedig egy szempillantás alatt átáll 33,3-ról 45 fordulat/másodperre és vissza is. Ezzel nem azt akarjuk mondani, hogy a könnyű szerkezet előny, csupán tudomásul vesszük, mint tulajdonságot. A hangkar és hangszedő is szimpla darabok. A CD, az előlapi bemenet és a Bluetooth könnyen és korrekt módon használható. Az USB aljzatot elfedő kis rugós ajtót viszont nem tudtuk megkedvelni.
A hangja nem hifi minőségű, egyszerűen csak szól, a maga 2 x 4 wattjával és szórakoztat. Alapjában véve a nagyi-lemezjátszók rokonának tekinthetjük, de a Bluetooth csatlakozás és a döbbenetesen jó, retro dizájn miatt fiatalabbak is megvehetik. Na nem otthoni zeneélvezetre, hanem inkább apró, divatos ruhaüzletbe, büfébe vagy bármi olyan helyre, ahová nem kell más, csak háttérzene és ahol előny, ha a rádió megjelenése képvisel valamit. A Philips ugyanis képvisel egy stílust, mind a formájával, mind a színeivel. Ez a kis lejátszó éppen annyira berendezési tárgy, mint rádió. Ha pedig mégsem stílusosan retro környezetbe kell illeszteni, hanem egy sokkal hétköznapibb, akár nagyis hangulatú szobába, akkor az általunk is tesztelt türkiz helyett a fekete változatra kell lecsapni!
Ítélet
Bár a legtöbb tesztünket pontozással zárjuk, a Philips OTT2000 esetében ez elmarad. Ez a készülék ugyanis nem hifi, ezért a hangminőség értékelése szinte értelmetlen. A mélyhangokat ne is keressük, azokat elvitte a cica. Ez a modell legalább annyira berendezési tárgy, mint egyszerű lemezjátszó a nagyszülők régi lemezeihez. A szolgáltatások sora, élen a Bluetooth és analóg bemenetekkel pedig olyan felhasználási területeket is megnyitnak előtte, ahol a tipikus, hipermarketekben kapható, nevenincs gagyi vállalhatatlan volna.