Skullcandy Mix Master Black DJ fejhallgató teszt
2012. április 10., kedd, 08:40
Skullcandy Mix Master Mix Master Mike DJ fejhallgató Skullcandy fejhallgató fejhallgató teszt
Az igazi DJ annyit ér fejhallgatója nélkül, mint a bika szarv nélkül. Számára létszükséglet ez a kiegészítő, hogy saját magának tudjon monitorozni keverés közben, az őrült house partik alkalmával. Egyes lemezlovasoknak az szintén fontos, hogy arzenáljuk kinézetileg is király cuccokból álljon, és minden ?üssön?, ha arra kerül sor. A Skullcandy Mix Master fejhallgatója tulajdonképpen az olyan vérbeli DJ-knek lett kitalálva, akik számára nincs élet menő felszerelés és pazar hang nélkül. Halljuk, mit tud a Skullcandy szuperfegyvere!
Egy csipetnyi Amerika, mi tagadás: több felvonásból áll kibontani a Mix Master fejhallgatót, mint esküvőre felöltöztetni a menyecskét. Még a papírcsomagolás is olyan vaskos, hogy valószínűleg kibír pár emeletnyi zuhanást, persze eszünkbe se jusson dobálni egy 90 ezres fejhallgatót. Fél tucat leírás, prospektusok és utalások kúsznak szemünk elé a kibontási procedúra alatt, több ízben ismertetve tesztalanyunk különlegességét: a Skullcandy fülesét a neves DJ, Mix Master Mike igényei alapjánfejlesztették ki, innen ered az elnevezés is. Aki nem ismeri, sürgősen másszon fel YouTube-ra (persze csak miután elolvasta a tesztet), eléggé tud a srác! És mit takar a csomagolás?
Fülesnek áll a világ
Kezünkbe véve a Mix Mastert, az első dolog, amire gondolunk, hogy ezt nem fogjuk többé letenni. Kategóriájához mérten masszív konstrukció, felkészítették az embertpróbáló bulikra, emellett igen csinosra sikerült. Fényes fekete burkolata dekoratív, ugyanakkor a fülkabinet körüli felfüggesztés vonalvezetése kissé futurisztikus. Mix Master Mike és a Skullcandy emblémája itt-ott megjelenik, többek közt a fejpánt fémbetétjén és a membránokat fedő, belső textilen is megvillan a különleges ismertetőjegy. Ugyanezen jel csillan meg a Mix Masterhez mellékelt védőtáskán is, melynek kialakítása tartalmához hasonlóan elegáns és masszív. A szütyő nagy része valódi bőrből készült, alsó- és felső fedele rugalmas és kemény műanyag, ha véletlenül lelökné valaki ékszerünket a pult sarkáról, nem fog baja esni, amennyiben tokjában tartjuk. A belseje vastag szövettel bélelt, mi több, a fedél alatt külön rekesz nyílik, ahova betehetjük a moduláris kábeleket, melyekből kétfélét mellékelt a gyártó, egyikük hagyományos, spirállal ellátott DJ-s amásik egy mikrofonos headsettel (Almás tulajok előnyben) felvértezett változat. Ami a zsinórokat illeti, ezek minősége kifogástalan, gumírozott borításuk miatt már megérinteni is kellemes őket. A csatlakozófejek borítása aranyozott (6,3-as Jack adapter is jár a csomaghoz), a dugók torkolata a megszokottnál vastagabb, így elvileg még véletlenül sem fog megtörni a forrasztás.
Kényelmes lemezlovaglás
A Mix Master puha fül- és fejpárnái valódi bőrborításúak, plusz díszítőelemként külön fehér varrat húzódik a fülpárnák élein. A magas fényű fekete burkolat velejárója, hogy öt perc elmúltával tesztalanyunkat ujjlenyomatok borítják, de aggodalomra semmi ok, Skullcandy-ék mikroszálas tisztítókendőt is tettek a dobozba. Az illesztések precízek és pontosak, viszont néhány idom, lekerekítés híján kicsit élesre sikerült. A komfortot nem csak anyagminőséggel, hanem néhány praktikus fícsörrel is sikerült feldobni, példának okáért van egy kis kapcsoló a jobboldali kosáron, melynek lenyomásával lenémíthatjuk a fejhallgatót. Emellett ha kifordítjuk a kosarakat (amit a DJ-k szinte folyamatosan megtesznek), automatikusan átkapcsol monó üzemmódba. Mix Master Mike semmit nem bízott a véletlenre. Az eszköz viselete kényelmes és stabil, alkalmi fejrázástól sem esik le, lágyan, de szorosan átöleli kobakunkat. A párnák minősége egyórás használat után mutatkozik meg leginkább, ilyenkor sem okoznak fáradtságot. Azonban a membránokat védő műanyag rácsot néha éreztem a fülem hegyével, és ez néha zavaró volt, de hosszú távon nem nagy ügy. Leginkább az elálló fülűek lesznek bajban. Ideje rátérni a hangra!
A nagy bumm
Leszögezném (amint az első bekezdéstől kezdve már többször említettük), ez egy DJ fejhallgató, tehát speciális követelményeknek kell megfelelnie. Mindenképpen járatást igényel, ami különösképp fontos tényező, mivel frissen kibontva, nincs mit szépíteni rajta, csúnyán szólt. Azonban 1-2 napos, folyamatos járatás után rengeteget finomodott, gyakorlatilag egy hét után állt be véglegesen az a fajta hang, amit egy Mix Master produkálni képes. Tulajdonképpen elektronikus műfajokkal, drum and bass-től a hip-hop-ig, techno-tól goa stílusokig remek közvetítő képességekkel bír a Skullcandy szörnyetege. A közepeket némileg megtarkítja, ami audiofileknek nem kedvező, viszont a DJ-knek, akik épp egy zajos tömeg közepén állnak és szeretnék hallani, mi történik, nekik igen. A Mix Master komoly vasat igényel, legjobban szakmabeli keverőpultokról hajtva éled fel, de ha rendelkezünk valamilyen jó minőségű fejhallgató erősítővel, szintén tudjuk érvényesíteni tudását. Személyesen csupán annyit sajnáltam, hogy tesztalanyunk nagy hangerőn kezdi igazán jól érezni magát, szóval visszafogottabb, otthoni csendes zenehallgatásnál a háttérzene funkció mellett nem kapjuk meg azokat a mindent átütő, tiszta mélyeket, csak egy bizonyos hangerőszint felett. Ezért mindenképp ügyeljünk, hogy épeszű határok között mozogjunk, nehogy hallásunk bánja az alkalmi kirohanásokat ? persze a DJ-k számára ez valahol elkerülhetetlen.
Végeredmény
A Skullkandy termékének sikerült beilleszkednie a hasonló árkategóriájú és rendeltetésű fülesek szegmensébe. Az anyagminőség remek, apró hibái ellenére is szerethető termékről beszélünk, melynek szolgáltatásai sem elhanyagolhatóak. Utcai felhasználásra kissé bumfordi, bevállalós felhasználók hajrá, keverőpult mögé viszont kiváló. Műfajilag válogat, mivel Mix Master Mike, nem pedig mondjuk Chick Corea fejlesztéséről beszélünk. Bár ki tudja, lehet, hogy holnap kiadják a Skullcandy Vivaldi Mastert is? addig is marad ez a termék azoknak, akik funkcionalitás mellett felvágni is szeretnek.