Skullcandy Crusher fejhallgató teszt

Felrázva, nem keverve

2014. május 7., szerda, 13:05

Skullcandy Crusher audio fejhallgató Skullcandy fejhallgató Skullcandy Crusher fejhallgató teszt

Vannak olyan fejhallgatók, melyek az erőteljesebb basszusok éreztetéséért extra vibrációt, rezgetést produkálnak. A középkategóriás Skullcandy Crusher is közéjük tartozik. Mindamellett, hogy több fokozatban képes ?masszírozni? a koponyánkat, utcán is használhatjuk, és telefonálhatunk is vele.-

Skullcandy Crusher fejhallgatóSkullcandy Crusher fejhallgatóSkullcandy Crusher fejhallgatóSkullcandy Crusher fejhallgató Sensation55Skullcandy Crusher fejhallgató Sensation55Skullcandy Crusher fejhallgató Sensation55Skullcandy Crusher fejhallgató Sensation55 hangszóróSkullcandy Crusher fejhallgató Sensation55 hangszóróSkullcandy Crusher fejhallgatóSkullcandy Crusher fejhallgatóSkullcandy Crusher fejhallgatóSkullcandy Crusher fejhallgatóSkullcandy Crusher fejhallgató fekete színbenSkullcandy Crusher fejhallgató fehér színbenSkullcandy Crusher fejhallgató piros színbenSkullcandy Crusher fejhallgatóSkullcandy Crusher fejhallgatóSkullcandy Crusher fejhallgatóSkullcandy Crusher fejhallgató kábel

Korábban is létezett a Skullcandy Crusher sorozat, igaz azokra a modellekre nem az igényesség, hanem a feltűnősködés volt inkább jellemző. Az új Crusher alapos dizájnváltáson esett át, például már nem a giccsesen csillogó, hanem egy finomabb érzetet keltő matt burkolatba épül.

Már a csomagolás is egész kellemes látványt nyújt. Korábban is találkozunk ?Supreme Sound? feliratos dobozzal, de még mindig el kell ismernünk, hogy ízléses kialakítású, kis plexiablak mögül csodálhatjuk a tartalmát. A körülbelül tíz másodpercig tartó kicsomagolás után elénk pottyan a Crusher, két zsinór (egy mikrofonnal felszerelt és egy sima), és egy lágy kendőszerű rongyocska. A mikroszálas textildarab valójában egy nem túl hatékony, de karcoknak talán ellenálló, erős madzaggal összehúzható szájú védőzsák, ebbe használaton kívül beletehetjük a fülest.

Skullcandy Crusher fejhallgató kábel

Kozmetikából egész jó

A hangszórókészletet tartalmazó kagylók dundisága picit elcsorbítja az összképet. Ettől eltekintve, a Crusher még belépőszintű mivolta ellenére is szép, elegáns látványt nyújt. Zárt kialakításához enyhén tördelt vonalvezetés párosul, ezért oldalról nem tűnik olyan molettnek. A matt fekete külső diszkréciót sugall, alig játszik a fénnyel, és kellemes tapintású. Csupán apróságok törik meg a feketeséget: oldalanként egy-egy krómszínű márkalogó, a párnákon körbehaladó fehér varrat, és a kagylók alján csillogó, kb. egy négyzetcentiméteres szellőzőrácsok. Utóbbiakra a gyártó szerint azért volt szükség, hogy torzítás nélküli, egyenletesebb basszusokat tudjanak elérni. A Crusher külseje valahogy kifinomultabbnak tűnik a többi Skullcandy fejhallgató mellett, annak ellenére, hogy a fejpánt betétje nem rozsdamentes acél, hanem csak sima műanyag. Bizonyos részletmegoldásokról nem is veszünk tudomást, olyan jól beleolvadnak a látványba.

Skullcandy Crusher fejhallgató

Kényelemből ötös alá

A leírás szerint kimondottan ügyeltek rá, hogy a Crusher használata hosszú távon se legyen megterhelő. Ennek érdekében meglehetősen vastag fülpárnákat alkalmaztak, részben emiatt szokatlanul nagyok a kagylói. Apropó, tesztalanyunk fül köré fekvő kialakítású. Épphogy körbeöleli hallószervünket, a szögletes élű párnák a Mix Master megoldására emlékeztetnek, azzal a kivétellel, hogy a fülünk széle most szerencsére nem ért a hangszóró védőrácsához. A fejünkre nehezedő nyomást tovább enyhíti a légtöltetű fejpárna is. A kiálló bütykökre kép alapján azt hihetjük, hogy kényelmetlenek, valójában a Crusher meglepően kényelmes. A jó komfort szinte mindig megkövetel valamilyen kompromisszumot, és most sincs kivétel, a környezeti zajszűrésről le kell mondanunk. Ha közepes hangerőn hallgattuk a zenét, behallatszott a pusmogás a körülöttünk utazó emberek beszélgetéséből, és a járművek zajából csak egy kis basszust tudtak mellőzni a Crusher párnái. Persze attól, hogy a zajzár nem a legjobb, a Crusher még egyáltalán nem rossz fejhallgató. Nekünk például kimondottan tetszett, hogy miközben a zenére, rádióra, telefonbeszélgetésre vagyunk hangolódva, a külvilág zajai emlékeztetnek rá, hogy óvatosak legyünk a minket körülvevő városi forgatagban.

Skullcandy Crusher fejhallgató

Amitől a Crusher igazán Crusher

Ahogy említettük, a Skullcandy Crusher különleges módon szólaltatja meg a basszusokat. Ehhez külön hangszórókat, úgynevezett Sensation55 típusúakat építettek a hagyományos mylar membrános hangszórók (REX 40) mellé. Az eredmény, hogy a hallható basszusok alacsony frekvenciás rezgésekkel egészülnek ki. Olyan rezgésekre kell gondolni, melyeket a felhasználó nem hall, hanem a saját bőrén érezhet. A vibráció erősségét külön állíthatjuk egy apró kezelőszervvel.

Skullcandy Crusher fejhallgató

Utóbbi talán a Crusher leggyengébben sikerült eleme, darabos mozgása és a fokozatok közti bizonytalan különbség miatt elég fapados. A fülrengető hatáshoz szükségünk lesz egy darab AA méretű elemre. A funkció automatikusan működik, tehát nem kell külön kikapcsolnunk a vibrációt, mert ha a fejhallgató 10 másodpercig nem kap jelet, deaktiválja saját magát.

Skullcandy Crusher fejhallgató Sensation55

Hangminőség

A Sensation55 hangszórók által azt éreztük, hogy mindkét fülünket egy-egy mélyláda léghullámai rezegtetik. A vibráció egész jól beékelődik az ütemek közé, ezért gyakran úgy tűnt, hogy a fejhallgató a zenére mocorog a fejünkön. Ami azt illeti, egy kicsit tényleg mozgott. Az extra basszus nagymértékben feldobja a zenehallgatást élményét, de néha örültünk, hogy ez a fícsör kikapcsolható. Filmek nézésénél vagy jazz és blues zenék hallgatásakor például teljesen feleslegesnek bizonyult.

Skullcandy Crusher fejhallgató Sensation55

A rezgő basszusok nagymértékben kiegészítik a Crusher alapjáraton homogén, túlzottan puha karakterét. Ha teljesen kikapcsoljuk a vibrálást, a hallható basszusok korlátozottan szólalnak meg, csekély dinamizmusban lesz részünk. Ugyanilyen visszafogottnak, tompának hallottuk a középső és magas frekvenciatartományokat is, függetlenül a beépített D osztályú erősítőtől. És dübörgő basszusok ide vagy oda, ez a vérszegény karakter hosszú távon nem biztos, hogy feldobja a hallgatókat.

Skullcandy Crusher fejhallgató Sensation55

Mentsvárként olyan megoldáshoz folyamodtunk, amelyet alapesetben igyekszünk mellőzni, de ezúttal megérte kipróbálni: üdvözlégy, hangszínszabályzó! Teszteléshez használt forráseszközeinken (iPhone 3GS, Acer Aspire One netbook Winamp zenelejátszóval) bekapcsoltuk az EQ-t, aztán a magas és mély frekvenciáknak egyaránt adtunk 15-20 % kiemelést. Ezután sokkal kiélezettebb, markánsabb, tisztább lett a Crusher hangzása, főleg könnyűzenénél kaptunk drasztikus előrelépést. Ezt a fejhallgatót akusztikus, hangszeres (jazz, blues, folk, komolyzene stb.) zenéhez nem ajánljuk, a többi műfajban viszont megállja a helyét, és legtöbben mulatságosnak, szórakoztatónak titulálják a rezgető funkciót.

Végítélet

Tesztünkben a Skullcandy Crusher hideget és meleget is kapott, de végeredményben megkedveltük. Vannak olyan tulajdonságai, amelyeknek köszönhetően egy alapvetően nagyon jól használható, és kellemes megjelenésű termék. A vibrációt érdekes mindenkinek szó szerint saját bőrén kipróbálnia, hogy eldönthesse: szüksége van erre a plusz extrára? A hangszórókat tartalmazó kapszulák kissé moletté teszik a terméket, a basszusszabályzó potméter pedig nagyon gyenge minőségű. A komfort és a zajzár viszont egész jó, a headset androidos telefonokkal is hibátlanul működött, és kreatív módszerekkel a hangzáson is javíthatunk.

A CIKK MÉG NEM ÉRT VÉGET, KÉRLEK LAPOZZ!

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.