Sennheiser RS 160 és RS 170 vezeték nélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgató teszt

2012. április 17., kedd, 15:35

Sennheiser fejhallgató vezeték nélküli fejhallgató wireless rádiófrekvenciás fejhallgató teszt

Sennheiser RS 160 és RS 170 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 160 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 160 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 160 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 160 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 160 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgató oldalrólSennheiser RS 170 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 170 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 170 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 170 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 170 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgató hátulrólSennheiser RS 170 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 170 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 170 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgatóSennheiser RS 170 vezetéknélküli digitális rádiófrekvenciás fejhallgató oldalról

 

Sennheiser RS 170

A nagyobbik, 170-es változat megszólalásig hasonlít kisebbik tesójára. Burkolata ugyanabból a műanyagból készült, a fej- és fülpárnák kivitele sem különb, viszont alulról eltűnt a hálózati aljzat, így rajta már semmilyen be- vagy kimenet nincsen. Ennek oka a komolyabb színvonalú jeladó egység, mely méretben a másikénak többszöröse. A hasáb alakú állomást stabil kialakításából  következően, dizájnos fejhallgatóállványként használhatjuk, ugyanakkor töltőállomásként is funkcionál, az RS 170 fejpántjának közepén lévő érintkezőkön keresztül ad tápot. Az igazi finomság két extra gombban rejlik, melyek a füles alján és a jeladón is helyet kaptak. Az egyiket benyomva kicsit felpörögnek a fejhallgató neodímium mágnesei és plusz basszusokkal bővül a hangkép (Dynamic Bass üzemmód), a másik gomb lenyomásával pedig emulált térhangzást csalhatunk elő, aminek hatása főleg filmnézéskor lesz izgalmas.

Sztereóból mozit?

Az RS 170 fejhallgató vezeték nélküli képességei kisebbik variánsához hasonlóak, leginkább hangminőségében nyújtott előrelépést. Alapállapotban is élénkebb, élettelibb megszólalásmóddal bír, az extra mélyhangzás gomb lenyomásával tesztalanyunk csaknem megvadult: hirtelen előtörő basszusaival jóval élvezetesebbé tette könnyűzenei műfajok hallgatását, vagy az akciófilmek robbanásos jeleneteit. ?Dühöngő? módban ugyan nem tudjuk szabályozni a kiemelés mértékét, de nem is szükséges ? a vártnál több dübörgést kapunk, és a mennyiség szerencsére nem megy a minőség rovására. A szórakoztató ?mélyláda szimulálás? mellett egészen más reakciót váltott ki a térhangzást reprodukáló üzemmód, ennek hatása nem olyan markáns, de érezhető.  Ekkor az RS 170 megnöveli hangszínpadjának terét, elfeledtetve velünk saját magát, olyan érzetet keltve, mint ha nem nappalinkban, hanem egy 50-100 négyzetméteres moziteremben ülnénk. E funkció nélkül is nagyon jó hangtérrel szembesültünk, nem csak vérontás, hanem szolidabb vígjátékok nézésekor, pl. utcai jeleneteknél a szereplőre figyelve óhatatlanul meghallottam egy-két járókelőt, ahogy mögöttem cipőtalpak koppannak. Egy szó mint száz, az RS 170 szórakoztat, filmek nézésekor dinamikusabban szerepel mint 160-as testvére, zenei felvételeket melegebb tónusokkal és több élettel jelenít meg, ez esetben az ?alvó oroszlán? már felébred.

Kényelmes téma

Amiben mindkét modell teljesen megegyezik, az a komfortérzet. A lágy műszálas szövettel borított szivacsos fülpárnák zavarás nélkül körbeölelik hallószervünket, a fejpánt tömzsi jellegét kompenzálják az alá biggyesztett, szintén jókora párnák. Nem csak a szolgáltatás, de a kivitel is olyan tényező, ami miatt magasabb kategóriába sodródik az RS 160-170 duó. Például az olcsó fejhallgatóknál gyakran tapasztalni a karosszéria apróbb zörgéseit, az illesztések halk koccanását, ahogy fejünket elmozdítjuk vagy innánk egy pohár vizet, és a fülpárnák mocorognak. A tesztalanyainkhoz hasonló fülessel teljesen mindegy, mit csinálunk, éneklünk, svédasztalról vacsorázunk vagy kedvenc Metallica DVD-nket nézzük, fejrázás közben se veszünk tudomást a készülékről. Tehát piros pont jár Sennheiseréknek, mert legrosszabb esetben is csak elenyésző mértékű, halk zizegést produkált a fejbőrömhöz simuló párnaszövet.

Végítélet

Aki nem szeretne úgymond kötöttségekkel kikapcsolódni, az szeretni fogja a Sennheiser füleseit. Alkalmi szórakozáshoz bőven elegendő teljesítményt nyújt az RS 160, ráadásul ha megtömjük ceruzaelemekkel a jeladóját, kapunk egy hordozható, vezeték nélküli fülest. Komolyabb célokra az RS 160 zenei visszafogottsága miatt jobb alternatíva lehet a párezer forintos felárért kapható RS 170. Utóbbi extráit érdemes kipróbálni, a basszus-gombot valószínűleg sokan fogják élvezettel nyomkodni, a surround-emuláció nem létszükséglet, de jópofa szolgáltatás, a hatásvadász élményre vágyók kombinálhatják a két üzemmódot, persze akkor aztán nincs megállás.  Ha gyakran mászkálunk otthon egyik szobából a másikba, és nem szeretnénk másokat megzavarni hallgatnivalónkkal vagy nem áll módunkban nagyobb összeget áldozni többcsatornás hangrendszerre, itt egy érdekes alternatíva, ami ugyanezen árfekvésű, vezetékes fülesek hangját nem múlja felül, de bármikor, bárhol garantáltan elszórakoztat.

A CIKK MÉG NEM ÉRT VÉGET, KÉRLEK LAPOZZ!

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.