Sennheiser ACCENTUM True Wireless Bluetooth fülhallgató teszt
Fejhallgatóból fülhallgató?
2025. február 12., szerda, 19:10
Sennheiser audio hifi fülhallgató TWS Bluetooth fülhallgató Sennheiser fülhallgató TWS fülhallgató fülhallgató teszt Bluetooth fülhallgató teszt Sennheiser fülhallgató teszt TWS fülhallgató teszt Sennheiser Bluetooth fülhallgató
Az ACCENTUM sikereire való tekintettel a Sennheiser megalkotta ennek a sorozatnak fülbe illeszkedő változatát is, az ACCENTUM True Wireless-t, ezzel megpróbálva egyesíteni az ACCENTUM zenei élményét a TWS fülesek praktikus előnyeivel, legyen szó hétköznapi, utazásról vagy akár sport közbeni zenehallgatásról. A Sennheiser termékei híresek minőségükről és megbízhatóságukról. A vállalat nagy hangsúlyt fektet a részletekre és a magas szintű mérnöki munkára, amely biztosítja, hogy minden termékük megfeleljen egy átlag fölötti szintnek. Hogy ez ebben az esetben mennyire jól sikerült, cikkünkben részletesen bemutatjuk.
Küllem
A nem túl nagy méretű dobozban helytakarékosan elrendezve találjuk a töltőtokot benne a fülhallgatókkal, USB-C töltőkábelt, plusz 3 fülillesztéket, egy gyors útmutatót, valamint egy felhasználói kézikönyvet. A töltőtok és a fülhallgató egyaránt a Sennheisertől megszokott egyszerű, letisztult és elegáns megjelenést nyújtja. Méretét tekintve a töltőtok pici és kompakt, kisebb zsebben is kényelmesen elfér. Ahogy kézbe vesszük, már a súlyából érezhető, hogy minőségi termékről van szó. Igaz, ez esetben a ház műanyag, nem úgy, mint a szövettel dekorált MOMENTUM True Wireless 4-nél. Tesztalanyunk egyébként három színben elérhető, a megszokott fekete és fehér, valamint sötétkék közül lehet választani.
Töltés, lejátszási idő
Játékidő tekintetében az ACCENTUM Plus Wireless 50 órájához képest némi elmaradást érezhetünk. Azonban a 8 óra önmagában (ami bekapcsolt ANC-vel ugyan már csak 6 óra), plusz 20 óra töltőtokból még mindig egy bőven megfelelően hosszú használati időt jelent. Ez annak a tükrében még inkább igaz, hogy a teljes feltöltés mindössze kb. másfél óra.
Komfort
Az ergonomikus kialakításnak köszönhetően, a megfelelő fülillesztéket kiválasztva kényelmes és viszonylag jó stabilitás az eredmény. Viselése már az első pillanatban kifejezetten komfortos érzetet nyújt, és ez akár egy óra használatot követően sem változik sokat. Az illeszkedés egyértelmű, nem kell igazítgatnunk, beljebb nyomogatnunk, ha rendeltetésnek megfelelően a fülbe illesztjük, stabilan mindig ugyanazt a hangzást kapjuk. Ez megengedi, hogy akár futás vagy kerékpározás közben is használjuk a fülest, főleg, hogy kisebb esőnek vagy fröccsenéseknek is ellenáll. Érdemes még megemlíteni a Bluetooth hatótávolságot, ami tapasztalatunk szerint 25-30 méter is lehet.
Érintőfelület
Érintésre elég kevés felület áll rendelkezésre, amit jó érzékenység kompenzál. Négyféle vezérléssel (egy, kettő vagy három koppintás, lenyomva tartás), összesen hat különböző funkciót lehet érintésre elérni. Az alapvető zenei navigáción, jelszint (hangerő) vezérlésen kívül olyanokat, mint a hangasszisztens vagy a zajszűrés mértéke, vagy annak kikapcsolása. A hangosítás/halkítás is kezelhetőbben működik a lenyomva tartással, mint az ACCENTUM fejhallgató változatánál. Ezen felül, ami mindenképp kiemelendő, hogy mindezeket, vagyis, hogy melyik funkciót melyik paranccsal szeretnénk vezérelni, a gyártó Smart Control nevű alkalmazásában teljesen személyre tudjuk szabni.
Zajszűrés
Zajszűrési lehetőségeket tekintve a Sennheiser ACCENTUM True Wireless egy szinttel tovább lépett, ugyanis többek között megjelenik a kifejezetten szélzajok szűrésére szolgáló mód. Ez hasznos kültéri sport vagy egyszerűen csak szeles idő esetén. Ami különösen újszerű funkció, az a "hang zónák" lehetősége. Gyakorlatilag előre beprogramozhatjuk, hogy amikor egy adott helyszínen vagyunk, egy ahhoz megfelelő zajszűrési szint aktiválódjon automatikusan. Hogy ez mennyire egy felesleges vagy szükséges funkció, a felhasználó preferenciáitól és utazási szokásaitól függ. A zajelnyomás hatékonyságát tekintve sokkal többet nem kapunk, a környezet mélyebb frekvenciáinak nagyjából 80%-át képes kiszűrni, így a zenét egy átlagosan zajos helyen még abszolút zavartalanul élvezhetjük. Hívások alatt arra lehetünk figyelmesek, hogy transparency módba kapcsol a füles, ezáltal hirtelen elég sok mindent hallunk magunk körül. Ebből egy jelentősebb zajmennyiség a másik fél számára is hallható. Ez a jelenség egy kevésbé zajos helyen nem zavaró, de buszon vagy forgalmas utcán már sokat ronthat az érthetőségen mindkét fél számára. A hívások alatti zajszűrésnél két beállítás között választhatunk, alacsony és magas, ez viszont az előbbiekben leírt helyzeten sajnos nem sokat változtat. Ezt érdemes mérlegelnie annak, aki sokat telefonál hangos környezetben.
Hangminőség
Alapbeállítások mellett tömör, érthető, közepekben gazdag hangot kaptunk, amely hosszútávon sem vált kellemetlenné. Érdekes, hogy a különféle vásárlói vélemények között olyan is felbukkan, ahol pont a középtartományt találják picit kevésnek, ebből is érezhető ennek a területnek a szubjektivitása. Azonban akár a MOMENTUM True Wireless 4-gyel összehasonlítva is hallható, hogy mindezek ellenére egy kompakt, eléggé természetes zenei hangzást kapunk az ACCENTUM True Wireless-től.
A finom zenei részletek jól kivehetők, nincsenek harsány vagy kellemetlen, szúrós frekvenciák, sokkal inkább egy visszafogott, de érthető magastartomány. Ez nagyjából igaz alacsony, közepes és magas hangerőn is, maximum egy kis közép/magas dominanciát érezhetünk, ahogy egyre hangosítunk a zenén. A térhatás átlagosan jó, pontosan azt a szintet hozza, ami egy ilyen árkategóriájú fülestől elvárható. A dinamikai különbségeket a kategóriájához képest megfelelően érezhetjük. Ezzel együtt klasszikus zenéhez nem biztos, hogy ez a füles a legjobb választás. Rock, metál, egyéb hangszercentrikus zenében viszont, ahol egyébként is sok a középső frekvencia, kifejezetten jól teljesít. Elektronikus zenét hallgatva érezhetjük, hogy a mélyhangok nem túl erőszakosak, viszont pont ezért nem is zavarják a többi zenei részletet. Bizonyára van, akinek ez gyenge "mélyeket" jelent, ez valamennyire kompenzálható a hangszínszabályozási lehetőségekkel vagy a bass boost funkcióval. Összességében a hangzás megfelelően részletgazdag és kellőképpen kiegyenlített mély-közép-magas arányú.
A Smart Control applikációban hasznát vettük az 5 sávos EQ-nak és a Sound Check funkciónak, ami hasonló, de egyszerűbb, mint az ACCENTUM Plus Wirelessnél a Personalization. Az EQ csúszkái itt is egymásra hatnak, azaz, ha egyet eltolunk, az más frekvenciát is szabályoz valójában. Ezzel azt érték el, hogy bár elég finomak a beállítási lehetőségek, általában inkább eltorzul az alapvetően természetes hangzás. A Sound Check funkció ebben segítségünkre lehet, 5 egyszerű választással kinyerhetjük a számunkra legmegfelelőbb beállítást, amit presetként el is menthetünk. Ebből érdemes lehet akár többfélét létrehozni zenei stílusonként.
Elmondható tehát, hogy a Sennheisertől elvárt hangminőséget az ACCENTUM True Wireless esetében is összességében korrekt módon megkapjuk.
Alternatívák
Komfort és formaterv tekintetében a Bose QuietComfort Ultra Earbuds hasonló kihívó. Telefonálás esetén hatékonyabb módon szűri ki a zajokat, de árban jelentősen a Sennheiser fölé megy. Másik izgalmas opció még a Denon PerL Pro sima változata (PerL True Wireless). Akik hajlandók még pár tízezer forintot szánni a Sennheiser tudásának legjavára, azoknak érdemes elolvasni a Sennheiser MOMENTUM True Wireless 4 tesztet is.
Végszó
Habár egy Bluetooth kapcsolattal működő in-ear fülhallgató soha nem tudja teljesen azt a hangélményt nyújtani, mint egy hifi fejhallgató, a Sennheiser azért most sem hazudtolta meg önmagát. Az ACCENTUM True Wireless tekintetében egy kiváltképpen kellemes és a vártnál természetesebb hangú fülhallgatót kaptunk. A zenei részletek érthetőek, zavaró frekvenciák nélkül. Összességében a Sennheiser ACCENTUM True Wireless fülhallgató megfelelő választás lehet mindazok számára, akik a prémium zenei élményt és a praktikus használhatóságot keresik, szem előtt tartva a termék esetleges gyengeségeit. A gyártó hagyományos minősége és innovatív funkciói, mint a testre szabható érintésvezérlés és az automatikus zajszűrési zónák, egyedülálló felhasználói élményt nyújtanak. Bár néhány területen, mint például a telefonhívások zajszűrése, vagy maga az aktív zajszűrés, van még fejlődési lehetőség (részben ebben tud többet a MOMENTUM True Wireless 4), a hangminőség, a komfort és a sokoldalú funkciók révén az ACCENTUM True Wireless méltó tagja a Sennheiser családnak.
![](https://av-online.hu/images/avlogo.jpg)