LG TONE Free FN7 aktív zajzáras TWS Bluetooth fülhallgató teszt

Hangosan a csendben

2022. február 8., kedd, 23:00

LG audio fülhallgató Bluetooth TWS TWS fülhallgató LG fülhallgató Bluetooth fülhallgató fülhallgató teszt LG Bluetooth fülhallgató LG fülhallgató teszt Bluetooth fülhallgató teszt TWS fülhallgató teszt

Az LG FN7 a dél-koreai cégóriás válasza az Apple hasonlóan árazott slágerfülhallgatójára. Néhány apróságba talán beleköthetnénk, de összességében az LG (ez a Meridian fejlesztők érdeme is) olyan fülest készített, amely komolyan vehető a kb. 70 000 forintos kategóriában.

LG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgatóLG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgatóLG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgatóLG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgatóLG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató tokLG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató tokLG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató tartozékokLG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgatóLG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgatóLG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgatóLG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató App

A baktériumölő fülhallgató

Az LG TONE Free FN7, melynek akusztikai tulajdonságait a MERIDIAN cég fejlesztői finomították, kívülről úgy néz ki, mint bármelyik TWS fülhallgató. Viszont belsejében UVnano technológiát alkalmaztak, melynek lényege, hogy a tok töltése közben UV fény segítségével "tisztítja" a hallójáratba illeszkedő részeket. Ez természetesen nem egyenértékű egy komplett zsírtalanító tisztítással, de figyelembe véve, hogy az ujjakon milyen sok szennyeződés lerakódhat, kreatív és előzékeny megoldás.

LG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató

Aktív zajkioltást is tartalmaz a TONE Free FN7, amely nemcsak a basszusokra, hanem a magasabb frekvenciákra is kiterjed. A gyártó honlapján lévő diagram alapján egészen 5 kHz-ig képes szűrni a külvilág zaját, frekvenciától függően 10-20, vagy akár 40 dB hatékonysággal. A Bluetooth 5.0 kapcsolattal kommunikáló FN7 belsejében szilikon peremes fém membrános hangszóró szólaltatja meg a hangokat. Az akkumulátoros üzemidő egy feltöltést követően (attól függően, hogy ki/bekapcsolt ANC mellett használják) 4/5 óra lehet, amely a töltőtok használatával további 15 órával egészül ki.

LG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató tok

Küllem

A fülhallgatóhoz letisztult külsejű, kompakt, nadrágzsebben is könnyen elférő, lapos és kerek töltőtokot készítettek. Matt fekete külsejének köszönhetően lágy tapintást kapott, szinte olyan érzetet keltve, mintha egy folyami kavicsot tartottunk volna. A mágneses fedél felnyitásakor töltöttségjelző LED mutatta a fő akkumulátor szintjét. Töltés közben kék LED jelezte az UVnano technológia aktiválását.

A fülhallgatókat fényes fekete házuk emeli ki vizuálisan az ízléses töltőtokból. Az AirPods dizájnjához hasonlóan az FN7 is lefelé néző "nyúlványokkal" rendelkezik, amelyek a támasztásért és a telefonos mikrofon irányított elhelyezéséért felelnek. Az ANC technológia miatti plusz helyigény ellenére kifejezetten kecsesnek tűnt az FN7, TWS viszonylatban egyáltalán nem volt vaskos vagy feltűnő jelenség. A hangszórókamra külső oldalán apró kitüremkedéssel jelezték azt a területet, amelyen keresztül érintéseinket érzékelni tudta az elektronika.

LG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató

A töltőtok és a fülhallgatók is teljes egészében műanyagból készültek, de a pontos illeszkedéseknek, az erős mágneseknek és a dokkoló felnyitásakor felsejlő kék hangulatvilágításnak köszönhetően ezzel együtt kaptunk egy kis exkluzív érzetet is.

Használat közben

Az FN7 használata elsőre nehézkesnek tűnt, mert érintés alapú parancsai némileg eltértek a hagyományos TWS fülesekétől (egy, kettő, vagy három rövid érintéssel lehet elérni a zenei navigáció/ANC/környezeti hangérzékelés stb. parancsait). Nagy segítséget jelentett az iOS/Android mobileszközökkel kompatibilis alkalmazás, melynek letöltésével rájöttünk a funkciók elérésére és az érintésalapú parancsokat is némileg személyre szabhattuk.

LG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató App

Az FN7 komfortja kiválóra sikerült, az egyik legkényelmesebb TWS fülhallgató, amit eddig teszteltünk. Nem nyomott/feszített sehol, sokszor alig vettük észre hogy egyáltalán a fülünkben van. A stabilitása leginkább átlagosnak bizonyult: futás közben gyakran kimoccant a helyéről, de ülve/állva/sétálva szépen a helyén maradt.

Tetszett, hogy a zajkioltási szintet erős/gyenge értékek között lehet vezérelni. Az FN7 elektronikája nem dolgozott olyan erősen, mint pl. a kétszer drágább Bluetooth fejhallgatók rendszerei, ennek ellenére érezni lehetett hatását. Tömegközlekedésben sok mély/közép frekvenciás zajt, búgást, morajlást ügyesen lecsillapított. Az erősebb fokozat enyhe nyomó érzetet okozott és a váratlan hanghatásoknál (például ha úthibák miatt zörögni kezdett a busz alattunk) ugrándozást okozott a basszusban, ezért nekünk főleg a gyenge fokozat vált be hosszabb távon.

LG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató

Az LG kihangsúlyozta a beépített mikrofon fejlettségét és a hívások minősége valóban tiszta, magas felbontású volt. Szokatlanul jól értettük a másik fél beszédét. Ő is kiválóan hallott minket, azonban a közelben lévő, váratlan hanghatások (más emberek hangja, éles járműzaj, vízcsobogás, ventilátor stb.) igencsak behallatszott a hívásba. Az FN7 tehát kiváló telefonos kiegészítő, de elsősorban csendesebb, nyugodtabb környezetben. Belvárosi forgatagban, tömegközlekedésben történő telefonáláshoz izmosabb mikrofonkészlet szükséges, persze az többnyire csak a 2-3x drágább fülesek privilégiuma.

Az FN7 egészen apró mértékű ajakszinkron késést produkált csak videónézés közben. Minket egyáltalán nem zavart, de ha valaki nagyon kényes a csúszásmentes képmegjelenítésre, annak egyelőre a vezetékes fülhallgatók fognak garantáltan beválni.

LG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató tartozékok

Hangminőség

Az FN7 fém membránja a vártnál jobb felbontást nyújtott. Sok részletet szélesebb, kiterjedtebb virtuális sztereó térben érzékeltünk, mint sok más olcsóbb TWS fülhallgatónál. A Bluetooth és a digitális jelfeldolgozás rányomott egy technikai érzetű bélyeget a magas frekvenciákra és a basszus néha kicsit izmosabb, lendületesebb volt a vártnál. Ezzel együtt a félreeső hangszerek, kísérő hangeffektusok lazább, természetesebb módon jelentek meg a térben, mint amire számítottunk.

A Meridian szakértelme ott mutatkozott meg, hogy az FN7 az említett digitális fűszerezettség, enyhén zselés magas hangok mellett sem feledkezett meg a színpad irányhelyes ábrázolásáról, a főbb sávok térbeli elhelyezéséről. Akkor ez egy audiofil fülhallgató? Nem lenne helytálló ilyet kijelenteni, de kétségtelen, hogy dinamikában, sebességben és térhatásban képes volt kompenzálni bizonyos Bluetooth miatti hiányosságokat. A válasz tehát: nem audiofil, de TWS viszonylatban próbál minél jobb lenni.

LG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató tok

Műfajok tekintetében egyfajta "univerzális játékosságot" próbált fenntartani az FN7. Akusztikus stílusoknál laza és kerek stílusban adta vissza az éneket és a főbb kísérő hangszereket. Könnyűzenei műfajoknál határozott és erőteljes basszust teremtett, amely a realizmust nélkülözte, de viszont nem nyomta el a felsőbb frekvenciákat.

Kísérleteztünk az applikációban lévő EQ profilokkal és mindegyik gyökeres különbségeket hozott, de nekünk a "natural", azaz alapbeállítás tetszett leginkább. Még azon a fokozaton is kifejezetten bátor, testes basszusokat nyújtott az FN7, ugyanakkor kellemes textúrát adott hangszert tartalmazó zenékhez. Például Moby - Reprise c. albumát kétszer is végig hallgattuk rajta a belvárosi tömegközlekedésben időzve és kellemes kikapcsolódás volt. Nem nyílt meg high end szinten a tér, nem szippantottak be minket a zenei mélységek, de a hatékony zajszűrésnek köszönhetően kaptunk annyi zeneiséget, lendületet és energiát, ami a dalok alapvető hangulati elemeit élvezettel fogyaszthatóvá, elérhetővé tette.

Alternatívák

Ha Kedves Olvasónk nem tart igényt az aktív zajszűrésre, akkor kb. 15 000 forinttal olcsóbban kapható az LG (korábban általunk is tesztelt) FN6 fülhallgató, amely nagyon hasonló az FN7-hez, csak ANC-t nem kínál. A kb. 70 000 forintos kategóriában esélyes alternatíva a JBL Club Pro+, amely az LG-hez képest jobb akkumulátoros üzemidőt és tisztább beszédérthetőséget garantál telefonálás közben. Viszont a JBL formaterve picivel ügyetlenebb/tömzsibb és térhatásban, akusztikus részletekben az LG hangyányit jobban szerepelt.

LG TONE Free FN7 TWS Bluetooth fülhallgató

Végszó

Az LG TONE Free FN7 mindent megtestesít, ami elvárható az úgynevezett erős középkategóriában. Végre teszteltünk egy TWS fülhallgatót, amely egy kis teret is megjelenített a zenéből úgy, hogy közben (megfelelő beállítással) aktív zajszűrő képessége sem okozott frusztrációt! A baktériumölő funkció előnye relatív, de az összkép attól függetlenül is átgondolt, okosan tervezett termék benyomását keltette. Kicsivel jobb minőségű telefonos mikrofonnal kategóriája legjobbja lehetne, de így is érdemes kipróbálni azoknak, akik ilyen áron keresnek kifejezetten hétköznapokra szánt, kényelmes TWS fülhallgatót.

A CIKK MÉG NEM ÉRT VÉGET, KÉRLEK LAPOZZ!

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.