Argon iNet3+ v2 internetrádió teszt

2016. november 7., hétfő, 14:05

Argon audio hifi rádió internetrádió hangfal hangrendszer Argon Audio Argon teszt rádió teszt internetrádió teszt hangfal teszt hangrendszer teszt

A dán Argon Audio nem különösebben ismert kis hazánkban, de ennek a készüléknek, és a kínálatban fellelhető társainak jóvoltából könnyen azzá válhat. Mikről van szó? Sok mindenről, ami zenelejátszással kapcsolatos Ebben a cikkben konkrétan egy rádió vevőkészülékről olvashatnak, de ejtünk pár szót az egyéb Argon termékekről is.

Argon iNet3+V2 internetrádióArgon iNet3+V2 internetrádióArgon iNet3+V2 internetrádióArgon iNet3+V2 internetrádióArgon iNet3+V2 internetrádióArgon iNet3+V2 internetrádióArgon iNet3+V2 internetrádió hátlapArgon iNet3+V2 internetrádió hátlapArgon iNet3+V2 internetrádió távvezérlőArgon iNet3+V2 internetrádió kijelzőUNDOK AppUNDOK AppUNDOK App

Az Argon Audio több mint 20 éves tapasztalattal rendelkezik a zenelejátszó és ahhoz szorosan kapcsolódó készülékek fejlesztése és gyártása terén, és amit fontos tudni róluk: a DALI GmbH részét képezik. Palettájukon DAB, FM és internet rádiók, zene streamerek, DAC-ok, előerősítő, A osztályú fejhallgató erősítő, valamint lemezjátszó találhatóak.

Mai cikkünk szereplője az Argon iNet3+ v2 rádió. Ez a megnevezés durva leegyszerűsítés, mert rengeteg mindent tud, máris felsoroljuk, hogy miket. DAB és DAB+, FM (URH), valamint internet rádióadások vételén kívül képes UPnP alapú zenelejátszásra (AAC+, MP3-, WMA-, WAV- FLAC). Ismeri a Digital Media Renderer (DMR) módot. Helyi hálózathoz (ezen keresztül a világhálóhoz) vezeték nélkül (WiFi) és Ethernet kábellel csatlakozhat, a földi sugárzású rádióadások vételét teleszkópos antenna teszi lehetővé.

Argon iNet3+V2 internetrádió

Az Argon iNet3+ v2 retrós kinézetű, picit a múlt évezred közepére emlékeztet. Nagyapáink (a nagyon fiatalok inkább dédszüleikre gondoljanak) idejében a rádió fogalom volt és az egyetlen hírforrást, otthoni szórakozást jelentette, kivéve természetesen az újságokat és könyveket. Régi fényképeken, filmeken láthatjuk, amint az egész család ott ül a rádió körül, és úgy bámulnak rá, mint valami csodára, ahogy manapság a televíziót nézzük. Néznivaló akad az iNet3+ elején is, egy 6,9 cm átlójú OLED kijelző alakjában. Lehetne valamivel nagyobb, de így is használható, bár nem a legkényelmesebb. Ami tetszett: Info gomb megnyomására kiírja többek között a bitrátát, kodeket, mintavételezési rátát.

Argon iNet3+V2 internetrádió kijelző

Maga a készülék közepes méretűnek mondható, 27 centi széles, félgömb alakú gumilábaival együtt 13 cm magas és 12 cm mély. Műanyag elő- és hátlapját kivéve kb. 9 mm vastag, a sarkain legömbölyített fa alkotja a házát. Felénk két hangszóró néz, tehát a rádió sztereó hangot hallat, köztük helyezkedik el az említett kijelző, alatta két sorban 12 lapos nyomógomb és két nagyobbacska, melyek forgathatók és benyomhatók, egyfajta enter funkcióként.

Arról, hogy pontosan mi rejtőzik a faburkolat és a hangszórórácsok alatt, halvány fogalmunk sincs. Jó lenne alaposan szétkapni, ahogy a mondás szerint Floki kutya tette a lábtörlővel, de nem mertük megtenni. Mindössze annyit sikerült kideríteni, hogy Cirrus Logic CS4344 chip végzi a D/A konvertálást és a hangszórókat 7 wattos erősítő hajtja.

Argon iNet3+V2 internetrádió hátlap

A hátsó fertályon két reflexnyílás segíti a mélyhangok reprodukálását, ezek a mellékelt szivacsdugókkal betömhetők, ha valaki mérsékelni szeretné a basszusokat. Köztük sorakoznak a csatlakozók, balról jobbra: Ethernet, fejhallgató kimenet, AUX bemenet, DC IN, melybe a mellékelt trafóból kap 12 voltot és 2 ampert. Említést érdemel a tetőlapra helyezett méretes, SNOOZE feliratú gomb, ez látja el a némító szerepét is.

Bekapcsolás után a beállítás varázsló megjeleníti a helyi hálózathoz, routerhez csatlakozás menülapot, aminek elvégzése a gombokkal kicsit macerás, de nem tragikus és van rá orvosság, amiről mindjárt mesélünk. Többféle menünyelvből választhatunk, a magyar nem szerepel az étlapon, ezt már megszoktuk. A tartozék infrás távirányító egészen jól használható, még Sleep gomb is van rajta, amit manapság sokan mérgesen szoktak hiányolni tévékről, egyebekről. Csatlakozás után a rendszer felkínálja az automatikus frissítést mindhárom forrásról (net, DAB, FM), ezt nem árt engedélyezni. Található a menüben mély és magas hangszínszabályzó, plusz loudness, ezek szükségességével nem értünk egyet, de elfér, nem kér kenyeret.

Argon iNet3+V2 internetrádió távvezérlő

A húszezernél is több internet rádióállomás, a Spotify Connect böngészése nem a legkellemesebb a kis kijelzőre meredve, mobiltelefonon, tableten összehasonlíthatatlanul kényelmesebb. A kezelési leírás ajánlja a Frontier Silicon Radio Portal-ra regisztrálást. Ehhez található a Google Play-en egy UNDOK alkalmazás. A www.argonaudio.com oldalon iOS és Android készülékekhez egyaránt található UNDOK útmutató. Az applikáció távirányítóvá varázsolja mobil készülékeinket, ezzel lényegesen leegyszerűsítve az irdatlan mennyiségű rádióadó közti keresgélést, válogatást.

UNDOK App

Természetesen kipróbáltuk, érdemes volt. A már működő Argon-nal azonnal felvette a kapcsolatot, a telefon kijelzőjén megjelent az éppen hallgatott rádióadó neve, rövid leírása, éppen úgy, mint az iNet3+ előlapján. Alul hangerő szabályzó csík, felette minden, ami kellhet a mindennapos használat során.

UNDOK App

Az Argon iNet3+V2 hangminősége hagy némi kívánni valót maga után, különösen az árát is figyelembe véve. Ugyanannak az internetrádió állomásnak a jelét laptopról vezetve Jamo DS5-re, egyértelműen szebben, tisztábban, részletesebben szólt. Ez a benne lévő szélessávú hangszórók számlájára írható, nem vehetik fel a versenyt egy kétutas rendszerrel. Ugyanakkor háttérzenének bőven megfelel, sőt, meg tudja mutatni a silány, dühítően alacsony bitrátájú zajnak minősíthető adások (sajnos bőven akad olyan is) és a 198 vagy 320 kbps-es zenék közti különbséget, tehát véletlenül sem mondhatjuk, hogy vacakul szól. Azért nagyfelbontású FLAC-et, nem feltétlenül szükséges streamelni, azok finomságai úgysem jönnek ki az iNet3+ hangszóróiból. Itt jön képbe a hátlap vonal kimenete, amihez sztereó vagy házimozi erősítő csatlakoztatható és máris minőségi ugrást hajtottunk végre.

A beépített erősítő 7 W teljesítménye kevésnek tűnhet, de amire ezt a készüléket tervezték, arra bőven elegendő és maximumig tekerve sem torzít, ha a forrás jó minőségű.

Az Argon iNet3+V2 figyelemre méltó szerkezet, retrós de pofás kinézete könnyen megszerethető, szolgáltatásai szinte minden igényt kielégítenek. Remek belépő az internetes rádiózás világába, végtelen szórakozási lehetőséget biztosít használója számára.

A CIKK MÉG NEM ÉRT VÉGET, KÉRLEK LAPOZZ!

Impresszum

Főszerkesztő:
Zsóka Krisztián
email: zsoka.krisztian@av-online.hu

Kapcsolatfelvétel:
info@av-online.hu
telefon: +36-30-2272035

Kiadó:

Future Life Kft.
Future Life Kft.

3535 Miskolc, Fényesvölgyi u. 16. 1/3.

 

Kapcsolat

Kérdése merült fel a szórakoztató elektronika rejtekében?
Írjon nekünk: info@av-online.hu

Médiaajánlat

Személyre szabott ajánlatért írjon a info@av-online.hu címre.